Dzieci

Pamiątka dla dziecka i rodziców – fotograf

3F3635.hires.jpg2Dzieci tak szybko rosną. Czasem zdaje nam się, że minęła zaledwie chwilka od czasu, kiedy patrzyliśmy na pierwsze kroki naszego dziecka. Zwłaszcza te pierwsze lata są okresem ciągłych zmian i niesamowitej prędkości rozwoju. Warto mieć pamiątkę na przyszłe lata z tych niepowtarzalnych chwil.

Wielu rodziców decyduje się na prowadzenie specjalnego albumu – zapisuje  w nim informacje na temat pierwszego ząbka i pierwszego kroczku ich dziecka. Jednak co bardziej w przyszłości pobudzi nasze wspomnienia i wywoła melancholię jak nie zdjęcia naszego ukochanego dziecka?

W dzisiejszej dobie aparatów cyfrowych – nie jest sztuką zgromadzić zbiór kilku tysięcy zdjęć dokumentujących niemal każdy aspekt życia dziecka. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal niezwykle popularne są sesje rodzinne. Nadal pragniemy tego cudownego uroku i pięknie wykonanej fotografii, do której niezbędne jest dobre oko fotografa, jak i odpowiedniej jakości sprzęt fotograficzny.

Zdjęcia, które wykona dla nas profesjonalny fotograf, mają niesamowity urok. Są one lepsze jakościowo i mają niepowtarzalny czar. Właśnie z tego względu ten zawód nie odszedł jeszcze do lamusa. Nie ma też co ukrywać – takie zdjęcia są fantastyczną pamiątką, przepięknie wyglądają jako ozdoba na meblach i sprawdzą się także jako prezent dla dziadków. Każdy, kto miał w rękach zdjęcia z profesjonalnej sesji fotograficzne, wie dokładnie, o czym teraz piszę. Do tego typu zdjęć wraca się częściej i są one piękną pamiątką na przyszłość.

Nic zatem dziwnego, że wiele rodzin umawia się na taką sesję: w studio fotograficznym, albo w plenerze. Wykupiona sesja fotograficzna jest także coraz bardziej modnym prezentem, który można podarować dziecku (a także rodzicom) z okazji pierwszych (lub kolejnych) urodzin. W końcu taka sesja fotograficzna to próba uchwycenia tego, co z natury jest nieuchwytne – przemijającego czasu i radości codziennych chwil spędzanych w gronie najbliższych. Wszystko to (choć wydaje się nieprawdopodobne) jest ujęte w kilku fotografiach. Ładunek emocjonalny, jakie te zdjęcia niosą za sobą po latach – jest wręcz nieoceniony.

Dodaj komentarz