Ślub i wesele

Obrączki ślubne, narzeczeńskie…

Niezwykłym symbolem, który towarzyszy nam przez wiele lat (prawie zawsze do końca życia) są obrączki ślubne. To właśnie one w przeciwieństwie do wszystkich materialnych rzeczy, które tak bardzo cieszyły podczas uroczystości ślubnych a potem weselnych są wyjątkowo trwałe. Wybór idealnych obrączek może jednak okazać się wyjątkowo trudnym zadaniem wymagającym dłuższego przemyślenia. Sprawa wydaje się dosyć prosta, jeśli jesteśmy w posiadaniu odpowiedniej ilości funduszy, jeśli jednak nam ich brakuje wszystko zaczyna się nieco komplikować.

Obrączki

Powinniśmy jednak pamiętać, że obrączki są na tyle wyjątkowym przedmiotem, który będzie towarzyszył nam już zawsze i świadczył o naszym związku, że pieniądze przeznaczone na nie, nie powinny być dla nas zmarnowane. Jak do tej pory najczęściej wybieranymi modelami obrączek są standardowe, wykonane z białego bądź żółtego złota krążki. Jubilerzy oferują jednak oczywiście nieco mniej tradycyjne modele. Wyróżnić można tutaj obrączki wykonane z tytanu, platyny, czy też dwukolorowe krążki. Wybierając się do jubilera, w celu wyboru ów ważnego dla nas przedmiotu, powinniśmy najpierw zastanowić się, z jakiego materiału chcemy, by był on wykonany. Oprócz wcześniej wymienionego tytanu oraz platyny, spotkamy się na pewno z propozycją krążków wykonanych z tytanu połączonego ze złotym piaskiem, a także z połączeniami białego i żółtego złota czy też trochę mniej tradycyjnym, jednak bardzo efektywnym, zestawieniem złota żółtego z czerwonym.

obrączki

Przyszła młoda para bardzo często zastanawiając się nad zakupem obrączki przegląda różnego rodzaju modele na stronach internetowych. Wprawdzie sklepy te są równie dobre, jak ich tradycyjne odpowiedniki. Pamiętać należy jednak, że zdjęcie nie zawsze oddaje realistyczny obraz danego przedmiotu. Właśnie dlatego, zanim dokonamy zakupu powinniśmy przyjrzeć się wybranej przez nas obrączce „na żywo”. Jeśli jednak decydujemy się na zakup obrączek przez Internet, to wcześniej powinniśmy dokonać jak najbardziej dokładnego pomiaru palca. W przypadku kobiet może być to dosyć prosta sprawa, dlatego, że one w przeciwieństwie do panów częściej noszą pierścionki i doskonale znają rozmiary palców. Często dodatkiem, jaki oferują nam jubilerzy są grawerowane napisy. Modne grawerowane teksty to inicjały, data ślubu, zdarzają się jednak również pieszczotliwe zdrobnienia oraz imiona małżonków.

Dodaj komentarz