Uroda

Obowiązkowy krem przeciwzmarszczkowy

Spośród wielu różnego rodzaju kosmetyków, z których korzysta każda kobieta, wraz z wiekiem coraz większego znaczenia nabiera krem przeciwzmarszczkowy. To właśnie on staje się najważniejszych środkiem w kosmetyczce każdej dbającej o siebie kobiety.

Krem przeciwzmarszczkowy stosują już nastolatki, jednak to po 30-tce staje się już nieodłącznym atrybutem. Na kosmetykach przeciwzmarszczkowych nie warto oszczędzać, gdyż jest to doskonała inwestycja w przyszłość, która może skutkować znacznym spowolnieniem procesu starzenia. Wybór odpowiedniego kosmetyku do twarzy nie jest prosty. Trzymając się kilku ważnych zasad można jednak skutecznie dokonać prawidłowego wyboru.

Filtry przeciwsłoneczne

To właśnie promienie słoneczne najbardziej wpływają na szybkość starzenia Twojej skóry. Właśnie dlatego powinnaś stosować nie tylko kremy przeciwsłoneczne, gdy się opalasz. Kremy przeciwzmarszczkowe, które stosujesz, także powinny zawierać filtry UVA i UVB.

Antyutleniacze

Wolne rodniki, to nadaktywne cząstki tlenu, które działają destrukcyjnie na cały Twój organizm. Aby zneutralizować ich działanie, ludzkie ciało potrzebuje antyoksydantów, inaczej nazywanych antyutleniaczami. Najczęściej stosowany antyoksydanty to witaminy C i E. Stosowanie środków z tymi witaminami pozwoli Ci uchronić komórki Twoje ciało przed przedwczesnym starzeniem, spowodowanym działaniem wolnych rodników.

Retinol

Opóźnienia starzenia jest możliwe także poprzez zastosowanie retinolu, czyli witaminy A. Do stosowania kremów z retinolem może zniechęcać powstające podrażnienie. Jest to jednak zupełnie naturalne i nie powinnaś się tym zrażać. Taka reakcja skóry szybko mija i z czasem wszystko wróci do normy.

Peptydy

Za elastyczność i wytrzymałość ludzkiej skóry odpowiada kolagen i elastyna. W związku z tym środki przeciwzmarszczkowe powinny powodować stymulację tych cennych białek. Peptydowe kremy na zmarszczki nie powodują podrażnień, w odróżnieniu do retinolu. Popularnym środkiem pobudzającym ludzkie komórki do produkcji kolagenu jest Kolagen Naturalny pozyskiwany z rybich skór. Taki nowoczesny krem przeciwzmarszczkowy nie uczula i nie powoduje żadnych efektów ubocznych, a może dawać bardzo zadowalające rezultaty.

Dodaj komentarz