Zdrowie

O sieci łódzkich aptek

W łodzi tak jak w wielu dużych polskich miastach istnieje bardzo rozbudowana sieć aptek – apteka łódź. Sieć ta stanowi swoiste miasto w mieście wychodzące naprzeciw  potrzebom zdrowotnym setek Polaków. Apteki łódzkie nie stanowią tutaj wyjątku od reguły. Zarabiamy coraz więcej i żyjemy coraz szybciej taki tryb odbija się zasadniczo na naszym zdrowiu. Polacy znajdują się jednak w sytuacji która za granicą jest niedopomyślenia.

Łódzkie apteki

Od wielu lat w mediach co jakiś czas nagłaśniany jest problem mniej szczęśliwego pacjenta z polską służbą zdrowia. Dla tych bardziej szczęśliwych zazwyczaj kończy się jedynie na zszarganych nerwach, dla tych mniej często śmiercią. W naszym kraju każdy doświadczył już długich miesięcy oczekiwania oraz wystawania w niekończących się kolejkach celem uzyskania pomocy w kwestii zdrowotnej. Lekarze pierwszego kontaktu należą do jednej z najbardziej przeciążonych oraz przepracowanych grup pracowniczych w kraju. To z kolei odbija się na pacjentach oraz ogólnym poziomie zdrowia statystycznego Polaka. Jednak sytuacja zdrowotna nie wynika jedynie z małej dostępności lekarzy rodzinnych. Problem bierze swoje początki w ogólnym standardzie życia. Poprzez wysokie koszty utrzymania i relatywnie małe przychody większości mieszkańców szukamy oszczędności gdzie tylko to możliwe.

apteka łódź

Sytuacja przybiera jednak dość nieciekawy obrót z powodu oszczędzaniu na sferach gdzie  absolutnie czynić tego nie można. Przykładem takiej sfery jest zdrowie. W mentalności Polaków wypracował się specjalny system – znamy to z pewnością z codziennego życia gdzie idąc do apteki wykupić recepty pytamy się sztandarowej Pani Magister o tańsze zamienniki niż te, które zostały nam wypisane. W wielu sytuacjach, o których też sporadycznie słyszy się w mediach nie dokonujemy wykupu całej recepty z powodu zbyt wysokiej ceny, skutkiem czego kupujemy tańsze leki bez recepty – przykład zamiast antybiotyku na receptę kupujemy saszetki rozgrzewające dostępne bez niej. W wyniku takiej metody działania namnożyło się coraz więcej małych punktów aptecznych przepakowanych lekami przeciwbólowymi oraz przeciwgorączkowymi, nie wspominając o preparatach homeopatycznych. Apteki stały się obecnie porównywalne do centrów handlowych zazwyczaj wybieramy te które oferują niższe ceny leków, promocje, karty seniora i tak dalej. Wśród młodych ludzi popularnym stało się wyszukiwanie haseł takich jak Apteka Łódź celem znalezienia tej najbliżej położonej miejsca zamieszkania oferującej możliwie jak największa zniżkę.

Dodaj komentarz