Dom

Inne niż białe, czyli nowoczesne firany w każdym domu.

Tradycyjne ażurowe firany jednoznacznie kojarzą się z bielą. Oczywiście najlepiej, gdy jest to biel maksymalnie intensywna, jeszcze nie odbarwiona. Jednak nowoczesne, często minimalistyczne wnętrza, niekonieczne współgrają z tego typu firanami. Dlatego w takich mieszkaniach zwykle w ogóle brakuje firanek i zasłon. Ich miejsce zajmują jednokolorowe, proste w swej formie rolety lub żaluzje. Tymczasem na rynku pojawiła się zupełnie nowa kategoria firanek nowoczesnych, oryginalnych w swym wyglądzie, często kolorowych, o zróżnicowanych krojach i różnej od tradycyjnej strukturze materiału.

firanki nowoczesneFiranki nowoczesne idealnie sprawdzają się we współcześnie modnych aranżacjach mieszkań, domów i biur. We wnętrzach skromnych w odbiorze lub wnętrzach specjalnie stylizowanych w określonym kierunku. Tego typu wnętrza dzięki zastosowaniu określonego koloru firan, dominującego w danym pomieszczeniu, nabierają dodatkowego blasku i bardziej unitarnej formy. Wiele nowoczesnych firan posiada również specyficzny motyw – rysunek, który został naniesiony na ich powierzchnię, dzięki czemu same firany stają się formą obrazu. Doskonałym, estetycznym uzupełnieniem wystroju danego wnętrza. Istotnym elementem dekoracyjnym, a nie jedynie funkcjonalnym dodatkiem. Oczywiście firanki nowoczesne to nie tylko wielobarwność, to także różnorodność form, zdecydowanie większa od tego, do czego przyzwyczaiły nas tradycyjne śnieżnobiałe firany rodem z mieszkań naszych rodziców. Współczesne firany nie muszą być w sposób charakterystyczny plisowane. Część z nich może występować w formie w miarę gładkiej struktury przesłaniającej okno, dla ozdoby specjalnie wiązanej i marszczonej u dołu, dzięki czemu można uzyskiwać zupełnie nieoczekiwane i bardzo oryginalne kształty. Firanki nowoczesne nie muszą również przesłaniać całej powierzchni okna. Mogą zakrywać ją w części, pozostawiając dolną część szyby zupełnie odsłoniętą lub formować się w pionowe pasy, gdzie szyby fragmentami odsłonięte są na całej swej wysokości.

Charakterystyka firanek nowoczesnych to również dobór nieco innych materiałów w stosunku do tych, które są używane przy produkcji śnieżnobiałych, ażurowych firan tradycyjnych. Tutaj dominują materiały sztuczne, przede wszystkim poliester z różnymi domieszkami innych tkanin, na przykład bawełny. Dzięki temu współczesne firany mają nieco inną strukturę materiału, a przy okazji nieco inne właściwości fizyczne – trudniej je pognieść, są bardziej odporne na żółknięcie czy przynajmniej w pewnym zakresie nieco bardziej trwałe i wytrzymałe.

Więcej nowoczesnych firanek znajdziesz na: http://www.firantex.pl/

Dodaj komentarz