Dzieci

Nebulizator – nowoczesne metody leczenia

Nebulizator Co jakiś czas słyszymy o nowoczesnych formach leczenia dla dorosłych, czasem dla dzieci, Wbrew pozorom jest jeszcze wiele rzeczy do wymyślenia, dopracowania, wypuszczenia na rynek. W tej chwili, w leczeniu dzieci, furorę robi nebulizator. Urządzenie idealnie sprawdzające się podczas leczenia dolnych i górnych dróg oddechowych.

Nebulizacja polega na dostarczeniu choremu leku w postaci aerozolu. Ten sposób leczenia jest tak popularny, że stosuje się go już nie tylko w szpitalach i sanatoriach, ale także w domach i w czasie podróży. Nierzadko są częściej stosowane, aniżeli stosowanie inhalatorów ciśnieniowych lub proszkowych.

Do największych zalet, poza efektywnością podawanych leków, należy łatwe wykonanie a także brak konieczności koordynacji wdechowo-wydechowej. Dzięki temu urządzenie świetnie sprawdza się w wypadku leczenia dzieci! Dodatkowo można łączyć farmakoterapię i tlenoterapię.

Do wyboru mamy nebulizator pneumatyczny i ultradźwiękowy. Jaka jest między nimi różnica?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę schorzenia, które dotykają dzieci. Pierwszy ich rodzaj idealnie sprawdza się podczas aplikacji antybiotyków, glikokortykosteroidów, leków rozszerzających oskrzela i mukolityków. Dużo waży, wytwarza dość duże cząsteczki i jest głośniejszy.

Z kolei drugi rodzaj urządzenia, ultradźwiękowy, ogranicza się głównie do leków mukolitycznych i chlorku sodu. Jest cichszy, wydajniejszy i efektywniejszy. Za tymi zaletami idzie niestety wyższa cena.

Dlatego też najwydajniejszym, najbardziej wszechstronnym rozwiązaniem będzie nebulizator pneumatyczno-tłokowy. Wytwarza cząsteczki nie większe niż 5 mikrometrów. To warto brać pod uwagę podczas zakupu, jak i dodatkowe końcówki dla dorosłych i dzieci.

Urządzenia te pokazują nam, jak skuteczne i dobre może być leczenie w przypadku dzieci. Odpowiednia dawka leku, odpowiednie natężenie a także dokładne umiejscowienie docierania leków sprawiają, że nebulizator idealnie sprawdzają się podczas nowoczesnych metod leczenia. Dlatego warto je mieć w zasięgu ręki.

Dodaj komentarz