Ciekawostki

Najnowsze technologie w kamerach Sony

Obecnie wszelkiego rodzaju sprzęt elektroniczny zapewnia nam nie tylko coraz lepszą jakość wykonywanej przez siebie pracy – obserwować możemy także rosnącą w znacznym tempie listę możliwości i funkcji, w jakie wyposażone zostają poszczególne urządzenia. Za przykład posłużyć nam mogą kamery cyfrowe, które poza najwyższej klasy dźwiękiem i obrazem rejestrowanych nagrań, oferują nam ciekawe funkcje dodatkowe. Szczególnie interesująco prezentuje się tu sprzęt marki Sony, której udało się połączyć zaawansowanie technologiczne z przystępnymi cenami.

Trójwymiarowy obraz na wyciągnięcie ręki

Technologia 3D z coraz większym rozmachem wkracza już nie tylko na ekrany kin, ale także pod strzechy. Dzieje się tak kameraza sprawą kamery Sony wyposażonej w dwa niezależne obiektywy, które jednocześnie nagrywają materiał filmowy w standardzie High Definition. Co ciekawe, do oglądania zarejestrowanego w ten sposób materiału nie będziemy potrzebować specjalnych okularów – wystarczy telewizor z obsługą obrazu trójwymiarowego, a nawet wyświetlacz LCD, w który standardowo wyposażona jest omawiana kamera.

Kamery z projektorem

Kolejną niezwykle interesującą i przydatną funkcją, w jaką wyposażone są niektóre z kamer Sony, jest wbudowany projektor. Dzięki niemu możemy wyświetlić swoje filmy na niemal każdej płaskiej powierzchni – suficie, ścianie, a nawet koszulce. Jadąc na wczasy nie musimy zatem zabierać dodatkowego sprzętu, np. laptopa, tylko po to, aby móc na bieżąco obejrzeć zdjęcia i filmy w dużej rozdzielczości. Za sprawą dużych rozmiarów projektowanego materiału (do 150 cm) możemy z łatwością urządzić seans nawet dla kilkunastu osób jednocześnie, bez użycia choćby jednego kabla. Nie musimy również martwić się o jakość dźwięku – wzmacniacz cyfrowy S-Master i wbudowane głośniki stereo zapewnią nam najlepsze efekty.

Najbardziej nowoczesne kamery posiadają oczywiście także wiele innych funkcji, które w ogromny sposób wpłyną na wygodę użytkowania. W ofercie Sony bez problemu znajdziemy także modele mogące pracować na dużych głębokościach, wyposażone w odbiornik GPS, dostęp do internetu czy bluetooth.

Dodaj komentarz