Uroda

Mydła naturalne do każdej cery

Coraz więcej uwagi poświęca się sprawom związanym z ekologią. Dlatego sortujemy odpady, budujemy elektrownie wiatrowe, oczyszczamy ścieki, aby oszczędzać wodę itd. Ale to nie wszystko. Dbając o środowisko zaczynamy na coraz większą skalę produkować ekologiczną żywność, czy nawet kosmetyki. To właśnie mydła naturalne ostatnio zaczynają cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Do ich produkcji nie używa się żadnych sztucznych substancji. Nie ma w nich barwników, aromatów, spieniaczy, wypełniaczy, utwardzaczy czy innych konserwantów.

Mydła naturalne

Mydła naturalne powstają wyłącznie z najwyższej jakości tłuszczów nadających się do jedzenia. Ze środków zapachowych używa się wyłączne olejków eterycznych oraz ziół, które jak wiadomo są nie tylko naturalnym barwnikiem, ale również dobroczynnie działającym na skórę i organizm człowieka środkiem pielęgnującym i leczniczym. Największym zainteresowaniem cieszy się mydło naturalne glicerynowe. Z uwagi na wysoką zawartość gliceryny wykazuje się silnym działaniem uelastyczniającym skórę. Z tego powodu w pierwszej kolejności zalecane jest do używania osobom z wrażliwą, delikatną skórą skłonną do podrażnień i uczuleń, jak również dla dzieci, niemowląt i alergików. To mydło naturalne charakteryzuje się dodatkowo właściwościami zapewniającymi skórze gładkość, jędrność i odpowiednie napięcie. Jego wzmacniające działanie, w znacznym stopniu przyspieszające odbudowę uszkodzonych komórek skóry jest także mile widziane w przypadku celullitu czy w walce ze zmarszczkami. Zaletą mydeł naturalnych jest stymulowanie skóry do regeneracji, dzięki czemu staje się ona miękka, jędrna i delikatna.

mydła naturalne

 

Glicerynowe mydła naturalne zostały wzbogacone o ziołowe dodatki, dzięki czemu wybieramy nie tylko kosmetyk, który odświeży nasze ciało, ale również taki, który pomoże nam w codziennej walce  z uporczywymi dolegliwościami. Zawartość oleju z drzewa sandałowego sprawi, że wyeliminowanie zostanie problem pojawiających się wysypek. Lawenda uspokoi. Jej cechą charakterystyczną jest silne działanie antybakteryjne, dzięki czemu skóra nie będzie swędziała ani nie będzie podatna na wysuszenie. Mydło naturalne z dodatkiem zielonej herbaty skutecznie ochroni ciało przed atakiem wolnych rodników oraz zabezpieczy przed zanieczyszczeniami środowiska. Wyraźnie opóźni procesy starzenia, odbuduje uszkodzone komórki, dzięki czemu skóra będzie gładka, o młodym wyglądzie.

Dodatkowo ujędrni ją i usprawni krążenie. Glicerynowe mydło naturalne z bambusem i limonką oczyści skórę z zanieczyszczeń oraz innych szkodliwych substancji, ale dodatkowo poprzez umiejętność zatrzymania wody w organizmie ochroni ją przed wysuszeniem, zapewniając gładkość i jędrność w dotyku. Mydełko z dodatkiem malin nada nie tylko przyjemny aromat, ale również nawilży ją, nie pozostawiając podrażnień czy uczucia suchości.

 

Dodaj komentarz