Uroda

Łysienie, jak rozpoznać i leczyć?

Jak leczyć łysienie?

Łysienie Problem łysienia zazwyczaj staje się dla nas uciążliwy w wieku średnim, wtedy kiedy nasz organizm nie jest już w kwiecie wieku. Pierwszym sygnałem mogą być powiększające się zakola, z czasem pogłębiając się. Pierwszym krokiem powinno być określenie przyczyny która przyprawia nas o łysienie nie jest to wcale takie łatwe, jednak jak już tego dokonasz leczenie będzie o wiele łatwiejsze oraz będą większe szanse na szybkie powstrzymanie łysienia.

Przyczyny wypadania włosów.

Przyczyny możemy podzielić na wewnętrzne – poprzez naturalne zmiany zachodzące w naszym organizmie oraz na zewnętrzne – zależne od nas i naszego trybu życia.

Przykłady czynników wewnętrznych:

– przemiany hormonalne – spowodowane ciążą, nadmierną konwersją testosteronu do di-hydrotestosteronu,
– uwarunkowania genetyczne

Przykłady czynników zewnętrznych:

– dieta uboga w mikro i makroelementy,
– nadmierny stres,
– częste suszenie, prostowanie i tapirowanie włosów,
– używanie zbyt silnych preparatów do pielęgnacji,
– choroby powodujące osłabienie organizmu (nawet zwykłe przeziębienie wpływa na posilenie wypadania włosów)
– niewystarczająco dużo snu

Oczywiście czynniki wewnętrzne mogą działać równorzędnie z czynnikami zewnętrznymi, tak więc trzeba działać pod różnymi kątami.

Leczenie łysienia.

Wypadanie włosów - przyczynyPodstawą leczenia łysienia powinno być wyeliminowanie czynników natury zewnętrznej, już sam ten krok powinien stanowczo poprawić stan naszych włosów. Jednak jest to za mało aby wyeliminować czynniki wewnętrzne. W takim wypadku należy stosować odpowiednie preparaty. Producenci oferują nam pełną gamę produktów w postaci kremów, wcierek, tabletek, szamponów i odżywek. Ranking preparatów na wypadanie włosów znajdziesz na naszej stronie internetowej. Ranking jest spisem najefektywniejszych produktów w każdej z kategorii. Jako, że jedną z lepszych metod jest wspomaganie suplementami to postanowiliśmy osobno zrobić również autorski ranking tabletek na wypadanie włosów. Jego podstawą są opinie ankietowanych, skład, cena, szybkość działania jak i dodatkowe czynniki wynikające ze stosowania. Wejdź i znajdź odpowiedni preparat dla swoich włosów.

Dodaj komentarz