Rozrywka

List od Mikołaja jako prezent? Czemu nie!

Ciekawą formą prezentu, jaki mogą otrzymać dzieci w okolicach Świąt Bożego Narodzenia, jest list od Świętego Mikołaja.

Taki list zawiera wszystkie dane dziecka i może być świetną motywacją dla niego do chociażby dalszej intensywnej nauki. Co ważne taki list może stanowić odpowiedź na list, który został napisany i wysłany przez dziecko.

Dziecięce marzenia

Dzieci w swoich listach do Mikołaja proszą przeważnie o różnego rodzaju upominki. I tak naprawdę tyle ile listów, tyle różnych ich form, a także przekazywanych w nich próśb. Dotyczą one zarówno drogich elektronicznych gadżetów, jak i chociażby słodyczy.

santa1

Z kolei list od Świętego Mikołaja zawiera przede wszystkim treści mające pokazać dziecku, że postępując tak, jak wymagają tego rodzice, wykonując obowiązki domowe i pilnie się ucząc, zasłuży na nagrodę. Ta nagroda jest uzależniona od wielu czynników. Oczywiście zwykle Mikołaj nie przysyła dziecku prezentów, jednak już sam list od Świętego Mikołaja może być fantastyczną niespodzianką. Niespodzianką, która pozwoli jeszcze na kilka lub kilkanaście miesięcy przedłużyć dziecku wiarę w Mikołaja, a co za tym idzie niejako przedłużyć okres dzieciństwa. Chociaż oczywiście rodzice do listu od Mikołaja mogą także dorzucić jakiś prezent, dzięki czemu dziecko będzie czuło, że nie dość, że Mikołaj znalazł czas na odpisanie, to jeszcze wysłał wymarzony podarunek.

Od czego jest Internet

Warto wiedzieć, że w Internecie znaleźć można wiele firm, które oferują wysyłanie do dzieci specjalnie przygotowanych listów od Mikołaja. Na stronach internetowych takich firm znajdują się gotowe wzory listów, do których należy podać jedynie dane dziecka, a za jakiś czas zostanie dostarczony specjalnie przygotowany list. W jego treści można przeczytać o tym, że Święty Mikołaj co roku jest niezwykle zapracowany i nie ma czasu odwiedzać dzieci w dzień, dlatego prezenty i listy dostarcza w nocy, że podziwia zaangażowanie dziecka w prace domowe, oraz że docenia jego postępy w nauce. Oczywiście treść takiego listu może być w dużej mierze modyfikowana i ustalana przez rodziców.

Dodaj komentarz