Dzieci

Lampy dla dzieci – jakie oświetlenie do pokoju nastolatka?

Obowiązkiem rodziców jest zapewnienie odpowiedniego oświetlenia w pokoju nastolatka. Młody człowiek to właśnie tam spędza większą część swojego wolnego czasu. Nie tylko śpi, ale uczy się, odpoczywa, gra na komputerze czy przyjmuje znajomych. Dlatego warto zadbać, aby lampy dla dzieci, również tych nieco starszych, także zapewniały najwyższy poziom komfortu. Aby tak się stało, konieczne będzie kupno zarówno lampy sufitowej, jak i nocnej, podłogowej, a także kinkietów dekoracyjnych.

Zazwyczaj dla nastolatków kwestie praktyczności są wyparte przez funkcję czysto estetyczną. Ich uwagę skupia bardziej kolorystyka ścian czy dodatków niż ich użyteczność. Dlatego obowiązkiem rodziców jest stworzenie nastolatkowi takiego klimatu, który zapewni mu odpowiednie warunki do nauki. A w tym zakresie jedną z ważniejszych ról spełniają właśnie lampy dla dzieci.

lampy dla dzieciW pierwszej kolejności należy zaopatrzyć pokój nastolatka w lampę sufitową. Ważne, aby jej światło było możliwie jak najbardziej zbliżone do naturalnego i równomiernie docierało do wszystkich zakamarków pomieszczenia. W tym wypadku rozmiar lampy dla dzieci jest ściśle uwarunkowany rozmiarami pokoju. W niskich najlepiej sprawdzą się plafony i regulowane zwisy, w tych nieco wyższych można pozwolić sobie na wieloramienne żyrandole oraz inne kunsztowne modele. Aby uzyskać możliwie jak najcieplejszą barwę światła, warto wybrać lampę dla dzieci o jasnym abażurze.

Tam, gdzie dochodzi światło dzienne powinno być usytuowane biurko. Optymalnie byłoby, gdyby było ustawione prostopadle do okna. Jednak nastolatkowie najczęściej zasiadają do książek wieczorem. Wówczas i tak nieodzowne staje się skorzystanie z biurkowej lampy dla dzieci. Jedyną zasadą, o jakiej trzeba w tej kwestii pamiętać to fakt, że osoby praworęczne źródło światła powinny mieć umiejscowione z lewej strony, zaś leworęczni – z prawej.

W pokoju młodego człowieka nieodzowna jest także nocna lampa dla dzieci, która uprzyjemni im czytanie książek w łóżku, lub pomoże w przypadku, wciąż trwającego, strachu przed ciemnościami. Warto zadbać, by taka lampa dawała miękkie i rozproszone światło.

Dodaj komentarz