Turystyka

Kubki termiczne, buty, namiot… wyprawka

Wyprawa w góry może być niezwykłą przygodą, prawdziwym wyzwaniem i przeżyciem godnym osiągnięcia życiowego sukcesu. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób do tego podejdziemy i jakie mamy nastawienie do naszej wycieczki. Jeżeli traktować ją będziemy jako kolejna z okazji do niepotrzebnego zmęczenia, a i tak nie będzie żadnych atrakcji, to tak pewnie będzie, a czas uznamy za stracony.

Kubki Termiczne, buty, odzież i jedzenie

Jeżeli zaś potraktujemy to jako formę aktywnego wypoczynku, może to być czas wyjątkowych przeżyć i radości. Warto się jednak dobrze to takiej wyprawy przygotować: plecak, śpiwór, kubek termiczny, apteczka, buty etc . Wiele oczywiście zależy od pogody, czy też pory roku, w jakiej wybieramy się w góry. Latem, nasze przygotowanie będzie inne, jesienią inne i wiosną inne. Jest kilka elementów, które oczywiście będą niezbędne w każdym momencie, niezależnie od pogody. To na pewno odpowiednie buty, za kostkę, do wspinaczki po górach, nawet po niskich górach. Takie obuwie zabezpiecza nasze kostki przed skręceniem, a całe stopy przed otarciami i odciskami. Ważne jest też odpowiednie ubranie, oddychające i nieprzepuszczające wiatru. Niezależnie od pory roku, w górach może być silny wiatr, a odrobina zgrzania podczas wspinaczki i silny wiatr na szczycie to bardzo krótka droga do przeziębienia.

kubki termiczne

I na koniec ekwipunek. Dobrze mieć ze sobą picie w  kubku termicznym, czy termosie  i prowiant, ponieważ duży wysiłek fizyczny wymusza na nas dostarczanie kolejnych dawek energii. W czasie wiosny, jesieni i zimy, dobrze jest też zaopatrzyć się w coś ciepłego. Najlepszy jest ciepły napój, który nie tylko dodaje energię, ale również szybko rozgrzewa. W czym jednakże przetransportować nasze ciepłe picie, by nie straciło swej temperatury i nie rozlało się? Najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem mogą być kubki termiczne. Gwarantuje nam on utrzymanie temperatury napoju, łatwe przechowywanie i bardzo łatwy dostęp. Nie musimy niczego przelewać, jak w termosie, nie musimy szukać dogodnego miejsca by się napić. Wystarczy tylko wyjąć kubek, odbezpieczyć i się napić. Łyk energii i można ruszać dalej.

Dodaj komentarz