Edukacja

Książka – czyli pomysł na uniwersalny prezent

 

Trudno byłoby znaleźć osobę, która nie lubiłaby otrzymywać prezentów. Szczególnie, gdy obchodzi jakieś swoje święto. Jako wręczający podarunki, zawsze mamy ten sam problem – jaki prezent kupić. Oto krótka podpowiedź, gdzie i jak szukać takiego podarunku.

Są prezenty uniwersalne

Jako najbardziej uniwersalny prezent – sprawdzający się na każdą okazję – można bez wahania polecić książkę. Po pierwsze: jest to artykuł łatwo dostępny. Możemy zamówić interesujący nas tytuł w księgarni internetowej typu Gandalf, nabyć wybraną pozycję w tradycyjnej księgarni, a nawet kupić ją w zwykłym supermarkecie. Po drugie: książki są tak bardzo zróżnicowane gatunkowo, że bez trudu znajdziemy taką, która trafi w gusta obdarowywanego. Możemy na przykład kupić komuś tomik poezji lub album ze zdjęciami dotyczącymi jego ulubionego hobby. Możemy też – odwiedzając stronę dowolnej internetowej księgarni – zapoznać się z najnowszymi bądź najbardziej popularnymi tytułami określonego gatunku czy tematyki. Taki prezent będzie najlepszy dla kogoś, kto lubi czytać.

Shopping Cart on Computer Keyboard Button

Zamówmy pozycję, której nie ma na stanie

Ponadto, jeśli interesującego nas tytułu nie ma akurat w księgarni, to zawsze możemy go zamówić. To rozwiązanie wiąże się jednak z określonym czasem oczekiwania. Jeśli więc zależy nam na konkretnym terminie, lepiej poszukiwania wybranego tytułu, rozpocząć na długo przed wręczeniem prezentu. I po trzecie: książki nie należą do najbardziej kosztownych prezentów. Najtaniej kupimy je zawsze przez internet. Dość tanie książki można też znaleźć w marketach. Najdroższe są te dostępne w tradycyjnych księgarniach czy salonach książki.

Jak zatem widać książkę – zarówno tą bardzo ambitną, jak i dla mniej wymagających czytelników – bez wahania można zaliczyć w poczet prezentów uniwersalnych. Spełnia ona bowiem większość kryteriów, tego typu podarunku. Jest niedroga. Łatwo ją dostać i równie łatwo trafić z jej pomocą w gusta osoby, którą pragniemy obdarować. Nawet, jeśli nie bardzo lubi ona czytać.

Dodaj komentarz