Uroda

Kozaki nie tylko na zimę

Kozaki podobno nosi się tylko zimą ponieważ, tylko wtedy mają zastosowanie. Ale co z kozakami kowbojskimi albo z zamszu? Przecież ich nie ubierzemy w zimę, są cienkie i przepuszczają wilgoć. Zatem czy naprawdę kozaki są tylko na zimę? Otóż nie, możemy je nosić cały rok, nawet we wakacje, ale oczywiście muszą być do tego odpowiednio przystosowane . Kozaki damskie zimowe oczywiście są grube, ocieplane, często na średnim obcasie i dość grubym, by uniknąć ewentualnych poślizgnięć.

Oczywiście kozaki zimowe na szpilce również znajdziemy lecz te są bardziej przeznaczone na wieczorne wyjścia niż codzienne chodzenie. Następie mamy kozaki wiosenne, są one cienkie z materiału, zamszu itp. na szpilkach najczęściej ponieważ, tu już nie ma obawy o jakieś poślizgnięcia czy deszczowe dni. Takie buty powinny odpowiednio przepuszczać powietrze, by noga się nie pociła w nich. Najtrudniej znaleźć odpowiednie kozaki na lato. W upalne dni noga się poci po za tym, że buty muszą być przystosowane do przepuszczania powietrza, materiał nie powinien drażnić skóry nóg. Musi być na tyle delikatny i elastyczny, by nie robiły się odparzenia na skórze.

We wakacje gdy najczęściej pokazujemy nasze nogi takich rzeczy musimy unikać. Kozaki jesienne powinny być szczelne, by nie przepuszczać wilgoci, ale tez muszą być wykonane z cienkiego materiału, który pozwoli oddychać nogą. Jak zauważyliście najczęściej tutaj wspominam o odpowiednim przepuszczaniu powietrza przez obuwie, to niestety największa wada kozaków. Nasze nogi szybko się w nich pocą, co przy np. ściąganiu obuwia u kogoś w domu, może prowadzić do niekomfortowych sytuacji. Jeśli wiemy, że nasze kozaki nie przepuszczają powietrza zadbajmy o nasze stopy specjalnymi wkładkami, kremami czy dezodorantami.

Zwróćmy też uwagę na materiał u góry kozaków, powinien być elastyczny, a najlepiej gdy są sznurki regulujące dopasowanie do nóg. Ponieważ, jednego roku możemy mieć chudsze nogi, a kolejnego już grubsze, sznurki pomogą nam zawsze odpowiednio dopasować but. Jak widać mamy wiele rodzajów kozaków na różne pory roku. Teraz już wiemy na co zwrócić szczególną uwagę podczas kupowania butów. Odpowiednio dobrane kozaki są skarbem dla naszych nóg i zdrowia. Kupuj rozsądnie, noś odpowiedni rodzaj kozaków na odpowiednią porę roku, a zawsze będziesz miała modne i piękne obuwie.

Dodaj komentarz