Rolnictwo

Kosiarki spalinowe – spalinowe koszenie trawy.

Kiedyś kosiarki spalinowe były marzeniem każdego właściciela ogrodu. Dzisiaj jest już ich cała masa i nie trzeba się przejmować, że nie uda nam się jakiejś upolować. Jedynym problemem pozostaje oczywiście cena, która czasami potrafi przyprawiać o zawrót głowy. Dla każdego jednak znajdzie się coś przystępnego. Jeśli mamy niewielki ogród, w którym jest dużo zakamarków, klasyczne kosiarki spalinowe mogą być problemem.

Kosiarki spalinowe

Są one trochę nieporęczne, bywają ciężkie i niemal uniwersalnie trudno się nimi operuje na małych powierzchniach. Zamiast nich można wykorzystać kosy spalinowe, czyli specjalne kosy posiadające zamiast ostrza szybko obracającą się  żyłkę lub specjalną tarczę. Efekt cięcia jest dokładnie taki sam, a znacznie łatwiej się takim urządzeniem operuje. Największy wybór mają jak zawsze właściciele średniej wielkości posesji. Czasami myślą oni, że kosiarki spalinowe będą dla nich za ciężkie, bo przecież silnik spalinowy musi być odpowiednio wykonany, by się on nie rozpadł. Zwiększona moc, jaką mają kosiarki spalinowe, pozwala jednak na dołożenie kolejnej funkcji do kosiarki: napędu kołowego. Działa on w bardzo prosty sposób, który właściwie tłumaczy sama jego nazwa. Moc silnika pomaga nam popychać kosiarki spalinowe tego typu, a w niektórych z nich można nawet regulować prędkość, z jaką kosiarka będzie jechała.

kosiarki spalinowe

 

Nie należy oczywiście liczyć, że kosiarki spalinowe będą jeździły po ogrodzie na takiej samej zasadzie, jak znane wszystkim odkurzacze automatyczne, ale pomoc jest to po prostu wielka. Jeśli posiadamy naprawdę duże obszary do regularnego koszenia, najlepiej jest wykorzystywać tak zwane traktorki, czyli kosiarki spalinowe o postaci małego pojazdu, najczęściej podobne właśnie do małego traktorka. Pozwalają one na wskoczenie na nie i bezproblemową jazdę po całym obszarze, który należy wykosić. Mogą nawet mieć specjalne przyczepki, do których zbiera się trawa i dzięki temu działają niemalże jak potężne kombajny. Nie wszędzie oczywiście da się nimi dojechać, a do tego wymagają raczej płaskiego podłoża do pracy, więc zakup tych urządzeń zazwyczaj jest jednoznaczny z posiadaniem także innej kosiarki spalinowej, zazwyczaj w postaci kosy spalinowej lub po prostu podkaszarki, jak popularnie nazywa się niewielkich rozmiarów elektryczne kosy wykorzystywane głównie do usuwania trawy z najbliższej okolicy bylin i krzewów.

Dodaj komentarz