Dom

Kondomat – automat vendingowy

Chyba każdemu z Nas zdarzyło się coś kupować w przysłowiowych automatach samoobsługowych. Czy jednak byliśmy wówczas świadomi faktu, że ich poprawna nazwa to automaty vendingowe. Urządzenie tego typu to nic innego jak duża maszyna z konkretnym typem asortymentu.

I to właśnie w zależności od oferowanych artykułów wyróżnia się ich podtypy. Pierwszy z typów oferuje na przykład różnego rodzaju batony, kanapki, napoje, prezerwatywy czy nawet mini zabawki. Drugi z typów jest przeznaczony do usług przez które rozumiemy między innymi: pranie, wydawanie biletów czy robienie zdjęć.

Maszyny te są do tego stopnia zmyślne, że wyposażone są w różne systemy płatności. Co powoduje, że możemy nie tylko wykorzystać karty magnetyczne czy chipowe, ale i tradycyjne banknoty oraz co zyskuje największą popularność smartfony. Ze względu na ich lokalizację, zarówno na zewnątrz budynków jak i wewnątrz celem ich ochrony montuje się specjalny system przeciwkradzieżowy. Wszystko po to aby zapewnić zawsze dostęp do oferowanych produktów czy usług. Główni producentami automatów vendingowych na świecie są Chiny, USA oraz Włochy.

Jednak i Polska z roku na rok zdobywa doświadczenie w tej materii. Wszystko przez to, że stają się one tak popularne, że montuje się je w każdym miejscu: szkole, na uczelni, dużych korporacjach, sklepach, a nawet szpitalach. Jednym z popularniejszych obecnie jest kondomat.

Jego artykułem są różnego rodzaju prezerwatywy. Wszystko po to aby zapewnić stały dostęp do tego często krępującego artykułu. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że nie zawsze umieszczane są w nich całe paczki, ale i mniejsze ilości – pojedyncze bądź potrójne. Obecnie ich głównym miejscem lokalizacji są duże centra handlowe. Dlaczego? Bowiem tam przewija się codziennie bardzo dużo osób o różnym wieku, płci oraz wykształceniu.

Bo w końcu kondomaty nie są adresowane do konkretnej grupy społecznej, a do wszystkich, którzy tego potrzebują. Jeśli więc nie masz czasu przejść się do sklepu lub apteki, kondomat stanowi bardzo dobrą alternatywę.

Dodaj komentarz