Zdrowie

Komfort dla niepełnosprawnych, czyli łóżka rehabilitacyjne

Wykorzystanie dodatkowego sprzętu, takiego jak łóżka rehabilitacyjne, ma bardzo duży wpływ na jakość procesu rekonwalescencji. Pacjenci, którzy po chorobie są przykuci do łóżka, potrzebują pomocy, które umożliwią im wykonywanie codziennych czynności, uczestniczenie w życiu, a także leczenie wpływające na szybszy powrót do zdrowia.
Niestety bez pomocy specjalnego sprzętu rehabilitacyjnego ciężko jest sobie poradzić.

Problemy niepełnosprawnych

Nieprzystosowane dla pacjentów domy i mieszkania to tak naprawdę pomieszczenia pełne pułapek, które chorym utrudniają wykonywanie najprostszych czynności. Nie każdy pacjent kwalifikuje się do rehabilitacji w specjalnym ośrodku, czy szpitalu, ale można mu pomóc wyposażając mieszkanie w odpowiednie sprzęty i dostosowując je do potrzeb chorego. Nie musimy od razu kupować sprzętów rehabilitacyjnych, które często są bardzo drogie.

Wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego

Na szczęście mamy możliwość wypożyczania takich sprzętów, nawet specjalistycznych łóżek. Szczególnie właśnie łóżko rehabilitacyjne dla pacjenta leżącego, jest podstawowym miejscem bytu, gdzie odbywają się ćwiczenia i inne, codzienne czynności.

Dzwignie a rehabilitacja

Specjalne łóżka z dźwigniami są przeznaczone do mobilizacji osób niepełnosprawnych do wykonywania ruchów i ćwiczeń. Łóżka rehabilitacyjne są obrotowe, można zmieniać ich pozycję i położenie. Ponadto są one tak skonstruowane, by zapewnić bezpieczeństwo osobom z ograniczoną sprawnością. Łóżka rehabilitacyjne pozwalają samodzielnie wstawać pacjentom z łóżka, wygodnie leżeć, zwiększają jego samodzielność i umożliwiają przebywanie w środowisku domowym. Rehabilitacja przeprowadzana w domu często posiada o wiele lepsze efekty, niż ta szpitalna. Pacjent u siebie w domu czuje się swobodnie i może ćwiczyć, kiedy chce.

Dodatkowe pomoce

Jednak by wszystko było wykonywane bezpiecznie i efektywnie, konieczne jest zastosowanie specjalistycznych pomocy rehabilitacyjnych oraz nadzoru innych osób. Pamiętajmy, że niepełnosprawny nie powinien być zdany sam na siebie. Zaopatrzenie się w dobrej jakości, bezpieczne łóżko rehabilitacyjne jest podstawą przeprowadzania procesu powrotu do domu w domowym zaciszu.

Dodaj komentarz