Internet

Jak wykonać pozycjonowanie na włąsną rękę?

Pozycjonowanie PłockPozycjonowanie to dziś najpopularniejsza forma promocji strony internetowej. Jednak nie każdego stać po wydaniu kilku tysięcy złotych na budowę strony www, wydać kolejne kilkaset złotych na działania SEO przeprowadzane przez specjalistów z branży. Dlatego postaram się przybliżyć najważniejsze działania SEO, które każdy posiadacz strony internetowej może przeprowadzić na własną rękę.

Pierwszym tego typu działaniem, który powinien przeprowadzić każdy właściciel serwisu internetowego jest optymalizacja treści strony. Trzeba zadbać o odpowiednio napisany tekst, który będzie zawierać najważniejsze słowa kluczowe w różnej formie, o opisane znacznikiem title linki oraz fotografie opisane znacznikiem alt. Dodatkowo warto jeśli mamy możliwość wgrać mapę witryny, która ułatwi korzystanie ze strony www użytkownikom oraz przy okazji przyspieszy indeksację poszczególnych podstron przez roboty wyszukiwarek.

Po zoptymalizowaniu treści strony warto witrynę dodać do narzędzia Google Webmaster, które jest całkowicie darmowe, a pozwala na sprawdzenie wielu ważnych dla pozycjonowania faktów, takich jak ilość linków prowadzących do strony, najczęściej wyszukiwane hasła przez użytkowników, a także wiele innych parametrów.

Kolejnym krokiem powinno być sprawdzenie meta-opisu strony www, który w przypadku większości systemów CMS możemy edytować z poziomu panelu administracyjnego. Meta opis składający się z wartości title (tytuł strony), description (opis zawartości witryny) oraz key words (słowa kluczowe) powinien również zawierać słowa kluczowe, które chcemy pozycjonować. W przypadku tytułu oraz opisu powinny być one wplecione w treść, tak aby wydawały się naturalną częścią opisu serwisu.

W momencie kiedy zoptymalizujemy witrynę pozostaje nam przejść do najbardziej mozolnej i czasochłonnej części SEM, czyli właściwego pozycjonowania. Pozycjonowanie to głównie pozyskiwanie wartościowych linków prowadzących do pozycjonowanej strony. Linki te powinny mieć odpowiedni anchor, którym powinny być słowa kluczowe, na które chcemy pozycjonować witrynę. Tego typu hiperłącza z witryn o wysokim Page Rank możemy pozyskiwać na różne sposoby, jednak podstawowe to wpisy w katalogach SEO, dodawanie artykułów do blogów tematycznych i katalogów presell page oraz wymiana linkami z wartościowymi stronami www o podobnej tematyce.

Jak widać pozycjonowanie to w gruncie rzeczy proste działania, które jednak wymaga sporych nakładów pracy oraz poświęconego czasu.

Dodaj komentarz