Ekonomia

Jak sprzedać nieruchomość?

Niektórzy z nas spotkali się bądź spotkają z problemem  – jak sprzedać nieruchomość?. Jest to sprawa bardzo poważna, ponieważ wchodzą w grę zazwyczaj bardzo duże pieniądze.


Należy podejść więc do tej kwestii z należytą starannością i odpowiedzialnością jak również z pomysłem. Ten artykuł przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy cenią sobie swoje pieniądze i którzy po raz pierwszy spotykają się z problemem… a raczej zadaniem sprzedaży posiadanej nieruchomości.

Czy biuro nieruchomości to jedyne rozwiązanie?

Dom z pieniędzyOdpowiemy sobie na pytanie czy warto korzystać z pomocy biura nieruchomości, czy zdać się tylko na siebie.
Zasadnicze pytanie brzmi- jak się wziąć za sprzedaż nieruchomości? Są dwie drogi wyjścia, można wziąć to na swoje barki, zrobić zdjęcia mieszkania, wstawić ogłoszenia na portale i samemu obsługiwać zainteresowanych. Istnieje też drugie wyjście. Możemy chwycić za telefon i wykręcić numer do biura nieruchomości, tam uzyskamy kompleksową pomoc w sprzedaży nieruchomości. Oczywiście punktem zapalnym pomiędzy tymi dwoma sposobami są pieniądze. Wydawać by się mogło, iż pierwszy sposób jest praktycznie darmowy, jednak trzeba się nad tym dobrze zastanowić, możemy bowiem popełnić mnóstwo błędów, nie znamy się przecież na rynku nieruchomości tak dobrze i nie mamy w tym takiego doświadczenia jak biura nieruchomości. Podejmując się samemu obsługi całej transakcji, musimy liczyć się z tym że będziemy musieli wydać pieniądze na takie rzeczy jak płatne portale z ogłoszeniami. Pamiętajmy, że korzystanie jedynie z darmowych witryn nie jest zbyt efektywne. Biura nieruchomości korzystają z wielu nośników informacji, począwszy od internetu, przez prasę, kończąc na własnych bazach klientów. Nieocenionym plusem biur nieruchomości, jest posiadanie przez nie baz danych, dzięki którym mogą dynamicznie łączyć oferentów z poszukującymi nieruchomości, co w wielu przypadkach byłoby praktycznie niemożliwe na innym gruncie.

Mogę obejrzeć mieszkanie przed zakupem?

Musimy pamiętać o tym, że potencjalny kupiec chce obejrzeć mieszkanie, często chce umówić się w godzinach pracy, my musimy się wtedy zwolnić co sprawia że uciekają nam pieniądze które moglibyśmy w tym czasie zarobić.
Nie zapominajmy o kwestii prawnej, jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy łatwo możemy się wmanewrować w niepotrzebne podatki, biura nieruchomości pomagają już na samym początku rozwiązywać takie kwestie ustalając odpowiednią strategię działania.
Sprzedaż nieruchomości to poważna i trudna sprawa, podjęcie decyzji czy zrobimy to samodzielnie czy z pomocą pośrednika jest kwestią zasadniczą i choć wydaje się, iż podejmując się tego samemu zaoszczędzimy pieniądze możemy na tym wiele stracić, również nerwów.

Dodaj komentarz