Ekonomia

Jak otwierać lokaty – w banku czy przez Internet?

Być może już od długiego czasu nosiliśmy się z zamiarem założenia lokaty w banku. Dla wielu jest to dziś bardzo dobry pomysł, szczególnie dlatego, że lokaty są bardzo bezpiecznym i pewnym sposobem wzbogacenia się. Jeśli więc mamy już wybraną lokatę, wiemy dokładnie ile pieniędzy chcemy wpłacić i ogólnie mówiąc wszystko już sobie zaplanowaliśmy, to pozostaje nam jeszcze tylko jedna rzecz, czyli założenie lokaty. Możemy to zrobić na dwa sposoby – za pośrednictwem Internetu, bądź w placówce bankowej.bank w Polsce(250x250)

Zakładanie lokaty w banku

Dziś skupimy się tylko na jednej kwestii, a więc na kwestii zakładania lokaty w placówce bankowej. Oczywiście nie jest to trudne i właściwie nie trzeba tłumaczyć jak należy to zrobić. Wystarczy po prostu udać się do danej placówki bankowej, w której chcemy założyć lokatę. Tam musimy tylko zgłosić się do odpowiedniej osoby, która udzieli nam dokładniejszych informacji i założy nam lokatę bankową. O czym więc będziemy mówić w dzisiejszym artykule? Mianowicie o plusach i zaletach założenia takiej lokaty.

Zalety założenia lokaty w banku

Plusów, jakie daje nam założenie lokaty w banku, jest bardzo wiele. Między innymi największą zaletą jest to, że możemy spokojnie porozmawiać z konsultantem bankowym. Zakładając lokatę za pośrednictwem Internetu nie mamy takiej możliwości, tak więc jeśli czegoś nie zrozumiemy, czy będziemy chcieli zasięgnąć jakichś dodatkowych informacji to będziemy musieli radzić sobie z tym samodzielnie. Natomiast jeśli zakładamy lokatę w banku, to zawsze możemy zapytać się o wszystko konsultanta.

Wiele osób jeszcze przed udaniem się do banku robi sobie listę pytań. Jeśli czegoś nie wiemy, czy chcielibyśmy uzyskać jakieś dodatkowe i wyjaśniające informacje, to warto zapisać to sobie na kartce. Dzięki temu nie zapomnimy o tym, o co chcemy zapytać.

Musimy wiedzieć, że nie można sobie lekceważyć zakładania lokaty. Pamiętajmy o tym, że jest to umowa z bankiem, która jest także zobowiązująca. Dlatego też zanim założymy założymy lokatę w banku zapytajmy o różne szczegóły związane z oprocentowaniem, długością trwania lokaty czy innymi szczegółami. Możemy, na przykład zapytać również o kwotę minimalną. Na niektórych lokatach obowiązuje jakaś kwota minimalna – większa bądź mniejsza – dlatego na pewno przed założeniem lokaty powinniśmy zorientować się w tej kwestii.

O co jeszcze warto zapytać? Na przykład o rodzaj oprocentowania. Dziś możemy wyróżnić dwa rodzaje oprocentowania, jest to oprocentowanie lokat stałe i zmienne. Na pewno powinniśmy wiedzieć jaki rodzaj oprocentowania posiada nasza lokata terminowa, ponieważ oba te oprocentowania całkowicie różnią się od siebie. Co jeszcze warto wiedzieć? Możemy także zapytać o koszta dodatkowe. Niektóre lokaty możemy założyć i prowadzić za darmo, inne z kolei są związane z jakimiś opłatami. Dodatkowo warto również zapytać o konsekwencje zerwania umowy przed czasem.

Dodaj komentarz