Ciekawostki

Intrygująca książka Grzegorza Szamotulskiego

Książka Grzegorza Szamotulskiego, to krótko mówiąc jego historia życia prywatnego i boiskowego. Grzegorz Szamotulski urodził się 13 maja w Gdańsku, gdzie stawiał pierwsze kroki na boisku, a właściwie to miedzy słupkami ponieważ postanowił zostać bramkarzem. Po zakończeniu przygody z juniorską piłką, Szamo, bo taki ma pseudonim zadebiutował w ekstraklasie w barwach Legii Warszawa, a było to jesienią 1996 roku. Barw stołecznej drużyny bronił do 2000 roku, po czym, udało mu się wyjechać grać do ligi greckiej, drużyna jaka podpisała z nim kontrakt to Paok Saloniki. Każdy kogo interesuje droga kariery pana Grzegorza, na pewno z tej książki dowie się na ten temat wszystkiego, co potrzebuje.

Poza futbolem książka Grzegorza Szamotulskiego ukazuje sprawy pozaboiskowe, czyli to co się działo w szatni drużyn w jakich występował Grzegorz Szamotulski,. Są w niej przedstawione niezwykle ciekawe historie poruszające kulisy nawet rozgrywek naszej ekstraklasy, napisane ręką dziennikarza sportowego, Krzysztofa Stanowskiego, który jest twórca bardzo kontrowersyjnego serwisu „ weszło” Książka jest doskonała i w napięciu od samego początku do końca, każda opowiadana historia w jakiej brał udział bohater jest tak śmieszna, że podczas czytania można boki zrywać ze śmiechu. Dlatego na pewno każdy fan piłki nożnej szczególnie z tamtych lat, z wielką chęcią sięgnie właśnie po tą pozycję.

Książka grzegorza szamotulskiego, w bardzo dobry sposób ukazuje nam, gdzie i dlaczego jest nasza piłka nożna. Niektóre sytuacje w niej opisane, dosłownie przyprawiają o zawrót głowy. Szamo swoją karierę bramkarską zakończył w  pierwszo ligowej Olimpii Elbląg, w której to występował jeden sezon. W barwach reprezentacji Polski rozegrał 13 spotkań.  Po zakończeniu kariery Grzegorz Szamotulski zajął się trenerką, czyli szkoleniem bramkarzy. W sezonie 2012 – 2013 pełnił funkcje trenera bramkarzy w IV ligowym zespole Sparta Jazgarzew i III ligowym zespole Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Dzięki swoim świetnym występom w stołecznym klubie Legia Warszawa, przypomnieli sobie o nim działacze tegoż właśnie klubu i postanowili go zatrudnić jako trenera w Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, gdzie ma przekazywać swoje bogate doświadczenie młodym bramkarzom. Ciekawy styl w jakim została ta książka napisana powoduje, że nawet ci, którzy nie są wielbicielami piłki nożnej na pewno z dużą dawką zainteresowania ją przeczytają. Z pewnością jest to dobry pomysł na prezent dla każdego zagorzałego fana piłki nożnej.

Dodaj komentarz