Komputery

Hp dv5-migająca dioda

Laptopy z rodziny Hp bardzo dobrze przyjęły się na polskim rynku, stąd serwis laptopów Chorzów ma wiele pracy związanej właśnie z modelami firmy Hp, a w szczególności z tytułowym dv5.

Serwis laptopów Chorzów

Jednym z przypadków jaki może dotyczyć usterki w tym modelu jest szlachetny procesor Turion, który bardzo często jest przyczyną wielu rozmaitych problemów. A mianowicie zaczynając od wyłączania się laptopa po kilku minutach pracy poprzez niską wydajność systemu na blue screen`ach kończąc. Jest to na tyle istotna sprawa, że przed przystąpieniem do jakichkolwiek napraw należy wpierw podmienić pierwotny procesor aby niepotrzebnie nie tracić czasu na szukanie przyczyny usterki. Swoją drogą można też podmienić pamięć Ram ale to chyba pierwsza podstawowa sprawa.

Drugim dość częstym przypadkiem na jaki można natrafić w tym modelu to most północny AMD/ATI, z którym nie jeden serwis laptopów już walczył czasem wystarczy „przekulkować”  stary układ aby przywrócić laptopa do świata żywych, a czasem trzeba wymienić układ na nowy. Przyczyna częstych awarii tego układu leży najprawdopodobniej po stronie układu chłodzenia laptopa, gdyż nie jest to chyba do końca przemyślana konstrukcja.

Naprawa laptopów Chorzów

Trzecią popularnością wśród rozmaitych przypadków dotykających ten model jest układ graficzny ATI. Tutaj raczej w grę wchodzi tylko wymiana na nowy, gdyż naprawa starego nie przyniesie wymiernych rezultatów.

Aby ustrzec się przedstawionych problemów należało by przynajmniej raz w roku przeczyścić laptopa. Nie chodzi tutaj o usunięcie zbędnych plików czy defragmentację dysku twardego, a faktyczne odkurzenie laptopa.

Tak wygląda średnio 2 letni układ chłodzenia do którego nikt nie zagląda i można stwierdzić, że jest to główna przyczyna opisanych wcześniej problemów. Przy tak zabrudzonym systemie chłodzenia żaden układ nie będzie odpowiednio schłodzony, a praca w za wysokiej temperaturze przez pewien okres nie wpływa na niego korzystnie. Niebagatelną sprawą jest tutaj wspomnienie o różnego rodzaju podstawkach chłodzących do laptopów, które pojawiły się na rynku. Jest to rozwiązanie niezwykle słabe nie mające wpływu na faktyczną temperaturę pracy laptopa. Więc nie łudźmy się, że to nam pomoże. Serwis laptopów Chorzów odradza wszystkim klientom stosowanie tych podstawek z uwagi na bezużyteczność tego urządzenia. Dopiero faktyczna konserwacja układu chłodzenia laptopa powoduje obniżenie temperatury pracy procesora bądź innego układu BGA.

Serwis laptopów Świętochłowice

Oczywiście zdarzają się też usterki mniej wyrafinowane jak uszkodzone gniazdo zasilania czy uszkodzona matryca w laptopie. Nie mniej jednak są to dość sporadyczne usterki wynikające raczej z zastosowania nieoryginalnego zasilacza czy nieszczęśliwego upadku laptopa. Tak czy siak serwis laptopów Chorzów realizuje kompleksowe naprawy związane nie tylko z marką HP.

Dodaj komentarz