Turystyka

Hotele czy domki, dylemat w noclegi Leba

Dlaczego domek nad morzem?

Czyli czemu  wybieramy nocleg w Łebie a nie w Strzebrzeszynie.

Łeba - widok na plażę
Łeba – widok na plażę

Miejscowość Łeba jest jednym z najpopularniejszych wakacyjnych krajowych destynacji na noclegi Leba. Okolice są znane z niezbyt często  występujących w skali całej Europy szerokich, drobno-piaszczystych plaż, wydm ruchomych oraz  zdrowego mikroklimatu  o zwiększonej zawartości  jodu i soli.

Bardzo atrakcyjne  położenie, w jednej z najpiękniejszych  części wybrzeża Bałtyku, bogata infrastruktura turystyczna Łeby:  domki, pensjonaty, hotele, pola namiotowe  w każde wakacje  przyciąga dziesiątki tysięcy letników.

Te cechy tego miejsca sprawiają, że odpowiedź na pytanie: Dlaczego wybieramy nocleg nad morzem w Łebie? a nie gdzie indziej  staje się retoryczne. Tutaj po prostu jest fajnie!

Domek letniskowy
Domek letniskowy

Atrakcje Łeby

Czyli odwieczne pytanie co dla duszy a co dla ciała

Kiedy już wyjdziemy z naszego domu, zadepczemy całą plażę oraz nasza opalenizna nabierze rumieńców, wówczas nasz mózg domaga się atrakcji i rozrywek. Łeba oferuje nam rzeczywiście  ich całą gamę.  Najważniejsze i najciekawsze z nich to:

Słowiński Park Narodowy

Położony na  na Nizinie Gardneńsko – Łebskiej, na środkowym wybrzeżu  Morza Bałtyckiego, pomiędzy Łebą a Rowami. Od północy posiada naturalna granicę w postaci prawie 33 kilometrowego odcinka wybrzeża Bałtyku. Turyści najbardziej cenią Słowiński Park Narodowy za tak zwane Wędrujące wydmy. Stanowią one wraz z 4 płytkimi przymorskimi jeziorami  osobliwość na skalę europejską.Te płytkie, naturalne zbiorniki zajmują  ponad 50% powierzchni  całego parku.

Największym jeziorem jest Łebsko  o powierzchni 7140 ha i  maksymalnej  głębokości 6,3 m. Mniejsze z jezior:  Gardno  i Dołgie Wielkie  powstanie swe zawdzięczają mierzejom, które stopniowo odcięły dawne zatoki od morza.  Przez teren parku przepływa 7 rzek. Największe z nich to Łeba i Łupawa.

Wydmy w Słowińskim Parku Narodowym
Wydmy w Słowińskim Parku Narodowym

Skansen Kluki

Chata kryta strzechą, warunki jak za Króla Ćwieczka to jest to co tygrysy lubią najbardziej. Szczególnie przyjeżdżając tutaj po kolejnym komfortowym noclegu w Łebie. Muzeum Wsi Słowińskiej zapewni    te atrakcje,  jako muzealna zagroda istniejąca od lat 60-tych XX wieku.

Park Jurajski – Łeba Park

Czyli prehistoryczne gady, uwielbiane przez dzieci w postaci modeli i rzeźb w naturalnej wielkości. Rozrywka i edukacja dla starych i młodych w pięknym parkowym otoczeniu. Jeżeli chcesz wytknąć nos z Twojego domku i zobaczyć coś inspirującego wyobraźnię odwiedź ten park koniecznie.

Stadnina koni

Ciągle mało atrakcji? Jeżeli lubisz jeździć w siodle czy na oklep czy po prostu lubisz popatrzeć na piękne konie odwiedź koniecznie stadninę koni w Łebie.

 

Noclegi w Łebie

Opisane powyżej piękne otoczenie i atrakcje Łeby skłaniają do poszukiwań jakiegoś fajnego miejsca na noclegi Leba.
Jednym z miejsc najlepiej do tego predysponowanych są domki campingowe.

Domki parterowe i piętrowe z łazienką , aneksem kuchennym, które pomieszczą całą rodzinę lub grupę przyjaciół, położone na pięknym zielonym terenie są z pewnością atrakcyjna propozycją.

Noclegi Łeba - domek piętrowy
Noclegi Łeba – domek piętrowy

Spośród wszystkich rodzajów noclegów w Łebie domki, w porównaniu z np. hotelem czy pensjonatem dają największą swobodę i radość wypoczynku. Komfortowo urządzone, wraz z nieodpłatnym parkingiem, ogrodzonym terenem, placami zabaw dla dzieci,  boiskami do gier i zabaw są świetna i zieloną alternatywą.

 

Dodaj komentarz