Dom

Gubi, autentyczność mebli

Osoby szukające niestandardowych rozwiązań, które jednak czerpią dużo z tradycji skandynawskich, powinny zainteresować się meblami marki Gubi. Jest to duńska firma, której historia sięga ponad czterdzieści lat wstecz. W latach sześćdziesiątych została ona założona przez Gubi i Lisbeth Olsen. Obecnie firmę przejęli ich synowie – Sebastian i Jacob. Dawniej była to niewielka firma można śmiało rzecz niszowa, jednak obecnie dzięki wytrwałości i rozwojowi. Do sukcesu przyczyniła się również współpraca z projektantami mebli tworzącymi duet Komplet Design.

Gubi

Firma uzyskała również prawa do produkcji oraz, co ważne dystrybucji lamp Bestlite. Tak, więc decydując się na zakup mebli tej firmy można jednocześnie dobrać do nich idealnie pasujące dodatki. Meble Gubi prezentują różne style. Inspiracją dla nich są różne dekady, a projektują je najlepsi projektanci. Wystarczy wspomnieć stworzoną przez Roberta Dudleya Besta kolekcję lamp z linii Bestlite, która inspirowana jest latami trzydziestymi. Wśród poszczególnych modeli mebli, można doszukać się inspiracji latami pięćdziesiątymi, sześćdziesiątymi i osiemdziesiątymi. Warto też wspomnieć, że z firmą współpracowali tacy designerzy jak Greta Grossman, Jacques Adnet, Mathieu Mategot czy Barba Corsini. Projektanci firmy cały czas pracują nad nowymi kształtami mebli, ale właściciele bardzo często decydują się na reedycje mebli, które odniosły największy sukces na przestrzeni ubiegłych lat. Firma Gubi swoje meble tworzy głównie z myślą o wnętrzach mieszkalnych, jednakże od niedawana można znaleźć w jej ofercie meble projektowane z myślą o pomieszczeniach biurowych.

Gubi

O renomie i doświadczeniu firmy może świadczyć chociażby fakt, że niedawno został otwarty jeden z największych w Kopenhadze showroom(ów), w którym na ekspozycji można podziwiać zarówno meble jak i akcesoria firmy Gubi oraz wspomniane już oświetlenie sygnowane marką Bestlite. W tych projektach można dopatrzeć się tradycji skandynawskich jednak większość z nich posiada nowoczesną i efektowną formę.

Dodaj komentarz