Dom

Gdzie najlepiej kupić choinkę?

Drzewko choinkowe jest główną ozdobą domu w okresie całych świąt Bożego Narodzenia. Zakup odpowiedniego okazu jest czasem nie lada wyczynem. Obowiązek ten najczęściej spada na męską część rodziny. Co zrobić by nie zawieść nadziei w nas pokładanych?

Po pierwsze musimy określić ile dokładnie miejsca w naszym mieszkaniu możemy poświęcić na jego postawienie. Zdaniem większości im większe drzewko tym lepiej. Gdzie takowe kupić? Najprostszym sposobem jest udanie się na jedno z licznych w przedświątecznym okresie stoisk z drzewkami choinkowymi. Plusem jest ich duża ilość z czym wiąże się duża dostępność. Na pierwszy rzut oka proponują one szeroki wybór drzewek. Niestety im bliżej świąt tym wybór mniejszy. Poza tym pamiętajmy, że większość z choinek wycinanych jest w połowie listopada. Po ścięciu leżakują one czekając na sprzedaż. Jednym słowem świeżość takich okazów jest co najmniej wątpliwa. Nie dziwmy się gdy taka choinka zacznie tracić igły już kilka dni po ustawieniu w pokoju. Drugim minusem jest to, że najczęściej drzewka pakowane są w siatki. Gdy chcemy bliżej się przyjrzeć konkretnemu okazowi, sprzedawca rozcina siatkę. Zmarznięte gałązki nie zawsze chcą się dokładnie rozprostować, przez co ciężko określić czy drzewko jest ładne i równomiernie gęste.

Drugą możliwością jest wybranie się do pobliskiego leśnictwa. Większość z nich zajmuje się sprzedażą choinek. Tu także nie spodziewajmy się cudów. Leśnictwa oferują najczęściej sztuki przeznaczone do wycinki, które wyrosły np. na przecinkach czy też pod biegnącymi przez las słupami energetycznymi. W większości są to drzewka słabo rozwinięte z małą ilością gałązek. Mimo to, wybierając się do leśnictwa, możemy trafić naprawdę ładne okazy. Poza tym mamy pewność, że kupowana choinka cięta pochodzi z legalnego źródła i została pozyskana bez szkody dla lasu.

Największą szansą na znalezienie pięknej choinki jest wyjazd na plantację. Tam możemy być pewni tego, że drzewka są świeże. Dopiero po wskazaniu konkretnej sztuki zostanie ona przy nas ścięta, zapakowana i przygotowana do podróży. Na takich plantacjach znajdziemy specjalnie przygotowane i formowane drzewka, mające pięknie prezentować się w mieszkaniu. Są one odpowiednio przycinane i formowane, dzięki czemu są gęste, mają zadbane igliwie i duża ilość gałązek. Mankamentem zakupów w takim miejscu jest cena. Najczęściej cena takiego drzewka jest znacznie wyższa niż tego oferowanego w mieście. Warto się jednak zastanowić czy raz w roku nie warto wydać ciut więcej, w zamian ciesząc się piękną choinką.

Dodaj komentarz