Zdrowie

Gdy chcesz mieć dziecko…

W obecnych czasach bardzo często mówi się o ciąży jak o czymś niechcianym, czego należy unikać. Jednak, trzeba przyznać, że wokół nas żyje mnóstwo par, które marzą tylko o tym, by spłodzić potomka. Ironią jest, że bardzo często nastolatki zachodzą w ciążę przez zwykłą ‘wpadkę’, a pary, które starają się o dziecko, spotykają się z porażkami. Co jednak zrobić, gdy naprawdę chcesz mieć dziecko?

Odpowiedni plan

Często starania młodych małżeństw o dziecko spotykają się z niepowodzeniem przez brak właściwego planu. Owszem doskonale wiemy, że w dni płodne szanse dzieckona poczęcie są większe niż na poczęcie w innym czasie, ale często nie umiemy wyznaczyć czasu, w którym kobieta jest płodna. Aby to zrobić warto skorzystać z domowych testów owulacyjnych lub spróbować określić płodność przy pomocy kalkulatora dni płodnych. Oblicza on na podstawie długości cyklu menstruacyjnego i ostatniej miesiączki – dzień największej szansy na poczęcie. Wiedząc kiedy konkretnie przypadają nasze dni płodne, o wiele łatwiej będzie zaplanować współżycie. Może to przynieść upragnione przez nas efekty. Nasze starania o dziecko, jedynie wtedy będą miały sens, gdy będą przemyślane. Korzystanie więc z kilku pomocy, takich jak kalendarzyk dni płodnych będzie na pewno stosowne.

Na co możemy mieć jeszcze wpływ?

Co ciekawe możemy mieć wpływ nie tylko na to, czy nasze dziecko w ogóle zostanie poczęte. Istnieją metody pozwalające na planowanie płci dziecka. Jedną z metod jest tak zwana – metoda dietetyczna. Sugeruje ona, że jedząc przed poczęciem słodkie potrawy możemy spodziewać się dziewczynki. Jeżeli będziemy zaś jeść ostre, kwaśne dania – urodzi się chłopiec. Nie jest to jednak sprawdzona metoda, zapewne przez jej staroświeckość. Najpopularniejszą jednak metodą i najbardziej skuteczną – jest metoda chińska. Polega ona na zależność między płcią dziecka, a wiekiem jej matki i miesiącem jego poczęcia. Na Internecie można znaleźć tabelki, wykazujące miesiące, w których mamy największą szanse na poczęcie córki, a w których na syna. Co ciekawe nie jest to tylko teoria. Dane z USA wykazują, że w 85% przypadków metoda ta rzeczywiście się sprawdza.

Być może poświęcimy dużo czasu, na próbach poczęcia dziecka. Jednak każda próba przybliża nas do celu. A trzeba przyznać, że jest ogromną radością, gdy widzimy jak nasze starania kiełkują. Nie trudno zrozumieć radości rodziców, którzy długo czekali już na swoje dziecko i w końcu się udało.

Dodaj komentarz