Dom

Filtry do wody – pij zdrową wodę.

filtry do wodyPytanie wydaje się nie na miejscu, ponieważ w dwudziestym pierwszym wieku nikt nie zastanawia się raczej nad tym, jak wygląda skład wypijanej wody. Większość wychodzi z założenia, że woda jest na pewno zdatna do picia, na pewno dobra, na pewno sprawdzona. Nie słyszy się żadnych afer ani niczego podobnego, w związku z czym większość wychodzi z założenia, że nic im nie grozi z powodu spożywania zwykłej wody. Czy ich myślenie jest prawidłowe?

W reklamach, magazynach, informacjach dotyczących zdrowej żywności znajdziemy dość sporo informacji na temat filtrowania wody. Można nawet powiedzieć, że na filtry do wody natykamy się coraz część, zarówno w kwestii reklam, jak i samych produktów. Są coraz szerzej dostępne, już nie musimy ich szukać w wyspecjalizowanych sklepach. Czy warto je kupić? Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim najpierw powinniśmy sprawdzić jakość wody. W przypadku wody z wodociągów, sprawę mamy ułatwioną, przedsiębiorstwo go obsługujące powinno udostępnić jej aktualne badanie. Jeśli doprowadzana jest we własnym zakresie, ze studni, należy samodzielnie przeprowadzić badanie. Gdzie? Badania realizują miejscowe stacje sanitarno-epidemiologiczne, trzeba jednak pamiętać o kosztach, które są różne dla różnych placówek. Przedmiotem analizy wody jest jej barwa, mętność, odczyn pH, twardość a także obecności takich zanieczyszczeń, jak amoniak, azotany, chlorki, mangan czy żelazo.

Jeśli woda będzie mieściła się w normach, filtry do wody będą niepotrzebne, będą mogły nawet zaszkodzić. W innym wypadku warto pomyśleć o filtrach dopasowanych do wyników analizy. I tak, jeśli w wodzie będzie za dużo żelaza, powinniśmy pomyśleć o wkładach odżelaziających. Jeśli będzie zbyt dużo chloru – filtry z wkładami węglowymi.
Filtry do wody są bardzo dobrym wynalazkiem. Jeśli chcemy mieć pewność, że spożywana woda jest bezpieczna dla nas, naszych dzieci i hodowanych zwierząt, bezpieczna dla sprzętu AGD, warto zaopatrzyć się w badanie wody a także w filtry. Z pewnością koszty zwrócą się bardzo szybko, podziękuje nam za to nasz organizm.

Dodaj komentarz