Zdrowie

Elektroniczny papieros – jakiego wybrać?

Elektroniczny papieros – co to jest?

e-palenieOstatnim krzykiem mody wśród palaczy jest elektroniczny papieros. To niezbyt skomplikowane w budowie urządzenie działa dzięki podgrzaniu aromatyzowanego płynu zawierającego nikotynę. E-papieros jest oczywiście urządzeniem wielokrotnego użytku, a korzystać z niego można wszędzie. Stąd właśnie jego popularność – w ostatnim czasie mamy bowiem do czynienia z ograniczeniem tolerancji dla palaczy w miejscach publicznych. Elektroniczny papieros przeznaczony jest dla wszystkich palaczy, którzy chcieliby zastąpić zaciąganie się trującymi substancjami smolistymi inhalacją czystą nikotyną. Na polskim rynku pojawia się coraz więcej nowych modeli e-papierosów, są takie które przypominają te tradycyjne, lecz ostatnio na popularności zyskują egzemplarze w ogóle tradycyjnych nieprzypominające. Są to jednak elektroniczne papierosy o wiele bardziej wydajne, które są w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Dlaczego warto skorzystać z e-papierosa?

Elektroniczny papieros posiada wiele zalet, a najważniejszą z nich jest oczywiście zdrowie. Jak powszechnie wiadomo – tradycyjne papierosy podczas spalania tytoniu wytwarzają spore dawki substancji smolistych, które następnie działają bardzo niekorzystnie na ludzki organizm. W przypadku e-papierosów do czynienia mamy z czystą nikotyną pozbawioną trujących związków. Palacze, którzy mają problem z odstawieniem nikotyny mogą przerzucić się na to alternatywne rozwiązanie, dzięki któremu zażywać będą te same dawki nikotyny w sposób bardzo zbliżony do tradycyjnego palenia. Niezwykle ważną zaletą e-papierosa jest również możliwość korzystania z niego w podróży, w pracy, czy na zakupach. Przy dzisiejszym trybie życia większość z nas nie ma czasu, żeby wychodzić na zewnątrz na przysłowiowego dymka. Bardzo istotnym czynnikiem warunkującym przerzucanie się palaczy na elektroniczne modele są również względy finansowe. Korzystanie z e-papierosów jest o wiele tańsze niż palenie nieustannie drożejących papierosów tytoniowych.

Porady przy zakupie papierosa elektronicznego

e-papierosDobór odpowiedniego modelu e-papierosa to spore wyzwanie przed osobami, chcącymi rozpocząć swoją przygodę z e-dymkiem. Dlatego też przed zakupem elektronicznego papierosa warto dłużej zastanowić się nad swoimi potrzebami oraz wymaganiami, które stawiać będziemy temu urządzeniu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, o bardzo zróżnicowanej konfiguracji. Warto przed zakupem poradzić się osób, które już korzystały z tego typu urządzeń oraz poczytać opinie na ich temat w internecie. Najważniejsze pytania, na które powinniśmy sobie jednak odpowiedzieć to: ile papierosów palimy obecnie oraz w jakich miejscach chcemy korzystać z e-papierosa? Jeżeli jesteśmy nałogowymi palaczami, wtedy idealny będzie dla nas elektroniczny papieros, który umożliwi nam wydajne korzystanie z niego jak najdłużej bez ciągłego napełniania go płynem. Z kolei jeżeli liczy się dla nas możliwość korzystania z elektronicznego papierosa w miejscach publicznych typu puby i lokale, powinniśmy rozważyć zakup urządzenia wyglądem przypominającego tradycyjne papierosy. Przy zakupie e-papierosa warto skierować się do internetowych sklepów, w których zakupimy nasz wymarzony model po konkurencyjnych cenach.

Dodaj komentarz