Ciekawostki

Czym jest Tarot?

Tarot większości ludzi najczęśniej znany jest z telewizji, z programów ezoterycznych w których wróżbici odpowiadają na pytania zadawane telefonicznie przez widzów. Zazwyczaj w takiej postaci nie jest jednak traktowany poważnie. Wiele osób z pewnością zastanawia się, jaką właściwie funkcję pełnią w tym momencie karty. I jak niby mogą one pokazywać naszą przyszłość?

Okazuje się, że prawda jest w tym momencie stosunkowo prosta. Karty nie pokazują przyszłości. One leżą na stole jedynie po to, by wróżbita łatwiej mógł się skoncentrować. To osoba siedząca przy kartach przepowiada przyszłość a nie karty, to ona decyduje o tym, co rozgrywa się na stole. Na tym właśnie polega tarot. Chociaż sceptycy i osoby po prostu przeciwne tego rodzaju praktykom zwykle nie chcą o tym za często wspominać, ale tak naprawdę tarot posiada ponad tysiącletnią tradycję. Już w starożytnym Rzymie, a nawet jeszcze wcześniej to wróżbici byli tymi, którzy decydowali o losach kraju. W momencie gdy miano zadecydować o rozpoczęciu wojny lub o dacie, w której to należałoby wyruszyć szło się po radę do człowieka, dla którego tarot był zawodem, profesją do której kształcony był od najmłodszych lat. W tym momencie warto byłoby zaznaczyć, że tarot nie jest tylko umiejętnością dla wybranych. Prawda, trzeba posiadać pewien dar, dzięki któremu będzie można przewidzieć przyszłość, jednak większość to przede wszystkim praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. Oczywiście, jak już wspomniałam na poczatku karty nie są tu najważniejsze. Najważniejszy jest człowiek, a karty są mu po prostu podporządkowane.

Tarot nie jest prostą rzeczą, Chociaż istnieje już od tak wielu lat i chociaz zajmuje się nim tak wielu ludzi (chociażby w mediach) tak naprawdę tylko jednostki potrafią robić to jak należy. Dlatego być może mają rację sceptycy którzy nie ufają pojawiającym się w telewizji „wróżbitach”. Tak naprawdę większość z nich to aktorzy, których zadaniem jest wyciaganie pieniędzy od naiwnych ludzi. Osoby, które naprawdę są w stanie powiedzieć coś na temat przyszłości raczej nie są tymi, którzy występują w telewizji i pod telefonami na 0700.

Dodaj komentarz