Społeczeństwo

Czym charakteryzuje się e-papieros?

Modne gadżety zmieniają się z sezonu na sezon. Kiedyś były to nowe telefonu komórkowe, niedawno tablety, a teraz? Z pewnością jest to e-papieros. To niewielkie urządzenie można zauważyć dosłownie wszędzie. W centrach handlowych, na uczelniach, w domach, na przystankach, a nawet w komunikacji miejskiej. Co sprawiło, że ten z pozoru nie rzucający się gadżet zdobył tak wielką popularność?

Rzucanie nałogu

epetGłówną funkcją urządzenia zwanego „electronic cigarette” (papieros elektroniczny) jest pomoc osobie uzależnionej od nikotyny do rozstania się z nałogiem. Z wyglądu przypomina zwykłego papierosa, jednak nie wytwarza on substancji szkodliwych i niebezpiecznych dla organizmu. Inhalowana substancja, to jedynie bezzapachowa para wodna z dodatkiem wybranej przez siebie ilości nikotyny. Nikotyna sama w sobie nie jest niebezpieczna (ma jedynie funkcje uzależniające), więc ryzyko zachorowania na nowotwory spada do zera. Uzależniony może stopniowo zmniejszać dawki, zaczynając od najsilniejszej 24 mg aż do 0mg (czyli tzw. „zerówki”). Te cechy sprawiły, że e-papieros stał się numerem jeden wśród środków pomagających rzucić palenie.

Efekt wizualny

Poza ważną funkcją pomagającą rozstać się z nałogiem e-papieros przyciąga użytkowników również wyglądem. Wiele osób cieszy fakt, że mogą to małe urządzenie z łatwością przystosować do swoich wymagań. Nawet najbardziej narzekająca osoba znajdzie coś dla siebie. e-papieros dostępny jest w wielu interesujących kształtach i kolorach. Można wybrać klasycznego lub w kształcie fajki, cygara, cygaretki lub linka. Istnieje również wiele dodatków umożliwiających większą personifikację urządzenia, np. etui, smycze, naklejki na baterię ze stworzonym przez siebie wzorem. Osoby lubiące nowinki technologiczne mogą zakupić sprzęt wyświetlający datę, godzinę i przypominający o naładowaniu baterii z funkcją archiwizowania danych. Jednak to jeszcze nie koniec, rynek będzie miał jeszcze o wiele więcej do zaoferowania.

Dostęp i korzystanie

Ogromnym plusem korzystania z urządzenia jest fakt, że e-papieros może być użytkowany dosłownie wszędzie. Nie posiada zapachu ani smaku- para wodna jest również bezbarwna, co sprawia że korzystanie z niego w miejscach publicznych jest dozwolone. Dotąd nie powstały jeszcze żadne prawne rozporządzenia, więc każdy posiadacz e-papieros może używać go w środkach transportu, w pubach, kawiarniach, restauracjach, uczelniach, domach, na klatach schodowych czy przystankach. Oprócz wyjątkowych sytuacji, które wymaga posiadanie kultury osobistej ( w miejscach tj. biblioteki czy kościoły) ograniczenia nie istnieją.

Dodaj komentarz