Społeczeństwo

Czy potrafisz oszczędzać?

Oszczędzanie nie należy do najłatwiejszych zadań na świecie. Niemniej wciąż staramy się to robić, w końcu wiele rzeczy staje się coraz droższych, a pensja wcale nie rośnie.

 

imagessda

Dyskonty i hurtownie

Interesującym rozwiązaniem na oszczędzanie jest robienie zakupów spożywczych w dyskontach. Jeszcze lepiej, gdy mamy dostęp do jakiegoś rodzaju hurtowni i większość produktów możemy kupować ze znaczącymi zniżkami. Nie wszystko jednak można nabyć w ten sposób. Ubrania czy sprzęt AGD bądź RTV to zupełnie inna sprawa. Jednym z rozwiązań może być zaopatrywanie się w odzież w sklepach z odzieżą używana bądź outletach. Niemniej, dla niektórych, może się to wydawać jedynie namiastką prawdziwych zakupów ubraniowych, szczególnie, jeżeli ktoś szczególną wagę przywiązuje do kreowania swojego wizerunku.

Kupony rabatowe

W takim wypadku pomocny może okazać się kupon rabatowy. Wiele firmy i renomowanych marek zamieszcza na swoich stronach internetowych lub fanpage’ach gotowe do wydrukowania kupon uprawniające do atrakcyjnych zniżek – czasami na całą kolekcję, czasami jedynie na jej część. Niemniej pozwala to zaoszczędzić, chociaż na części wybieranych przez nas ubrań. Interesującym rozwiązaniem na oszczędzanie jest również korzystanie z programów lojalnościowych, te jednak opłacają się tylko wtedy, gdy rzeczywiście jesteśmy przyzwyczajenie do robienia zakupów w jednym sklepie czy też sieci sklepów. Bardzo przydatne w oszczędzaniu mogą być też karty bankowe, ponieważ niektóre banki oferują stałe zniżki na zakupy w wybranych miejscach przy użyciu karty kredytowej. Ponadto warto zainteresować się aukcjami internetowymi. Na specjalistycznych portalach bardzo często można dostać produkty wysokiej jakości w bardzo atrakcyjnych cenach. Ludzie pozbywają się nieużywanych rzeczy z różnych powodów – nie są zadowoleni z zakupu, otrzymali od kogoś mało interesujący dla nich prezent, bądź po prostu mają dostęp do tańszych produktów i postanawiają sprzedać je z nawiązką, mimo że wciąż po kosztach dla nas atrakcyjnych.

Dodaj komentarz