Turystyka

Czy można latać tanio?

Pomimo tego, że transport lotniczy w dzisiejszych czasach stoi na najwyższym poziomie to nadal korzysta z tej opcji jedynie niewielki odsetek społeczeństwa.  Powodem takiego stanu rzeczy jest oczywiście koszt lotów. W zależności od długości trasy oraz wybranej klasy waha się on od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Bilet za kilkadziesiąt złotych?

Istnieją, jednak osoby potrafiące korzystać z promocji oferowanych zez linie lotnicze. Jeżeli właściwie zaplanujemy sobie podróż to istnieje ogromne prawdopodobieństwo że bilety lotnicze będą kosztować tylko kilkadziesiąt złotych. Decydując się na korzystanie z promocji warto jednak zwracać uwagę na dodatkowe opłaty związane z przelotem. Często zdarza się że sam bilet nie kosztuje wiele natomiast duże opłaty przyjdzie nam uiścić za bagaż.

A co z komfortem?

Istotną kwestią jest również to, że tanie linie lotnicze nie oferują wysokiego komfortu. Oczywiście nie można zaprzeczyć, że przeloty są wygodne ale liczyć na dodatkowe udogodnienia nie powinniśmy. Często stosowaną przez przewoźników „pułapką” jest także sytuacja, kiedy cena lotu do miejsca pobytu jest bardzo niska natomiast powrót wiąże się z nawet 150%- ową opłatą.

imagesdfgdf

Miejscem, w którym najlepiej obserwuje się ceny biletów lotniczych jest oczywiście Internet. Udostępnionych jest tutaj wiele pomocnych wyszukiwarek. Warto wiedzieć również, że ceny biletów nie są stałe. Jednego dnia koszt lotu do Londynu może wynosić kilkanaście złotych natomiast drugiego kilkaset.

Można więc powiedzieć, że znalezienie naprawdę taniego biletu może okazać się co prawda trudne, ale możliwe. Osoby, które często korzystają z usług przewoźników lotniczych mogą liczyć na wysokie obniżki z tytułu stałego klienta. Tanie latanie to opcja dla każdego pod warunkiem, że będziemy potrafili właściwie zorganizować sobie podróż. Czasami loty mogą być prawie darmowe, ale w takiej sytuacji to do lotu dostosowujemy czas i termin naszego pobytu na przykład na wakacjach. Z tej „odwróconej” opcji korzysta dziś niewielka ilość ludzi.

Dodaj komentarz