Gry

Czy gry internetowe są rzeczywiście takie fajne?

Gry internetowe, potocznie nazywane „grami online” codziennie przyciągają przed monitory komputerów miliony graczy na całym świecie. W czym tkwi sukces?

Gry multiplayer były przed komputerami

Prawda jest taka, że zabawa dla wielu graczy, którą obecnie nazywamy „multiplayer” była setki lat przed tym zanim wynaleziono pierwsze komputery. Dawniej przecież nie istniały gry, w które mogłaby się bawić tylko jedna osoba – to były zespoły, grupy ludzi. Wraz z powstaniem komputerów powstały też pierwsze produkcje pozwalające na grę użytkownika z maszyną. Ponieważ internet nie był jeszcze na tyle dostępny co obecnie, pomysły dobrze się przyjmowały i generowały milionowe sprzedaże. W tym momencie każda gra posiada tryb rozgrywki online lub multiplayer, większość z nich należy aktywować przez sieć. Jest to powrót do korzeni.

Zagraj przez www

gra w kulkiPrzeglądarkowe gry posiadają obecnie kilkanaście procent rynku rozrywki online i z roku na rok jest to coraz większa liczba. Największą popularnością cieszą się proste, casualowe produkcje typu klasyczny Tetris, gry w kulki, Mahjong itp. Zazwyczaj są odpalane w przerwie w pracy, w deszczowy wieczór, czyli wtedy kiedy się nudzimy i nie ma nic ciekawego do robienia. Sprawdzają się w tym perfekcyjnie. Pozostałe, bardziej zaawansowane np. Ogame, Plemiona itp. wymagają dużo większego zaangażowania, regularnego zbierania surowców, budowania wojska, prowadzenia wojen. Taką grę należy doglądać niczym wirtualne zwierzątko i dbać o to aby nasze wirtualne dobra się rozwijały zamiast kurczyć. Jest to niezwykle trudne, niektórzy gracze aby sobie ułatwić zabawę decydują się na zakup przedmiotów premium.

Czy to nie jest strata czasu?

Ciężko jednoznacznie stwierdzić co jest stratą czasu, a co nie jest. Przecież wszystko niezwiązane z obowiązkami domowymi, czy pracą można uznać za stratę czasu. Niemniej nie trzeba nikomu udowadniać, że jest to niezbędne do prawidłowego funkcjonowania człowieka w społeczeństwie. Wystarczy zapytać jakiegokolwiek gracza, czy warto się bawić w wirtualną rozrywkę, a wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane.

Dodaj komentarz