Społeczeństwo

Cyfrowe aparaty – papierowe zdjęcia

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach większość dostępnych aparatów fotograficznych to modele cyfrowe. Zdecydowaną mniejszość wszystkich egzemplarzy stanowią aparaty na kliszę. Tak duży postęp technologiczny posiada niekwestionowane zalety. Przede wszystkim w porównaniu do starszych modeli aparatów, te cyfrowe dają możliwość podglądania zrobionych zdjęć. Umożliwiają też ich wykonanie w dużych ilościach, a także usuwanie na bieżąco tych, które najzwyczajniej w świecie się nie udały.

Nieuzasadnione obawy

Wbrew obawom postęp techniczny nie doprowadził jednocześnie do tego, że przestają istnieć tradycyjne albumy ze zdjęciami. Oczywiście posiadanie zdjęć na laptopie, karcie pamięci czy w telefonie komórkowym jest bardzo wygodne i praktyczne. Pozwala na przesyłanie i udostępnianie swoich zbiorów szybko i na duże odległości. Jednak trzeba zwrócić uwagę na to, że to właśnie papierowe zdjęcia mają swój niepowtarzalny urok. Oglądanie albumów po latach przy kawie czy herbacie jest wspominane z sentymentem. Oczywiście zdjęcia w komputerze też można przeglądać w miłej i przyjemnej atmosferze, ale nie jest już to to samo. Tym bardziej, że taki sposób oglądania zdjęć różni się od oglądania albumu – nie można takiej fotografii dotknąć, dokładniej obejrzeć, zatrzymać się na chwilę…

Sztuczna biżuteria
Sztuczna biżuteria

Jaka jest alternatywa

Dla wszystkich miłośników tradycyjnych zdjęć pozostaje bardzo ciekawa alternatywa. Mogą robić aparatem cyfrowym tyle zdjęć ile im się tylko podoba bez ponoszenia żadnych kosztów a następnie wybierać te, które im najbardziej przypadną do gustu. W momencie, kiedy ma się wyselekcjonowane kilkadziesiąt takich zdjęć można je wywołać, a następnie umieścić w albumie, czy też stworzyć oryginalną fotoksiążkę, która pozwoli za pośrednictwem zdjęć przedstawić naszą historię. Dodatkowo osoby posiadające zdjęcia ukazujące fantastyczne krajobrazy mają możliwość wywołania oryginalnej fototapety. Wszystkie takie funkcjonalności oferuje chociażby portal internetowy empikfoto.pl. Można tu zrealizować wywoływanie zdjęć i zamówić szereg innych tego rodzaju pamiątek.

Dodaj komentarz