Uroda

Codzienna pielęgnacja cery – oczyszczanie

Prawidłowa pielęgnacja cery w praktyce?

Uroda jest dzisiaj jednym z najważniejszych aspektów w życiu prawie każdej kobiety. Jednak, aby opóźnić efekty starzenia i cieszyć się nieskazitelną, czystą i promienną cerą należy poświęcić wiele uwagi codziennej pielęgnacji twarzy.

Obecnie na rynku są dostępne specjalistyczne preparaty dzięki, którym zdrowie i łady wygląd skóry można zachować przez długie lata. Wybierając kosmetyki do pielęgnacji należy jednak zwracać uwagę, by dopasować kosmetyk do potrzeb skóry, które zależne są zarówno od wieku jak i od rodzaju cery. Innej pielęgnacji potrzebuje bowiem skóra dwudziestoletniej dziewczyny a innej czterdziestoletniej kobiety.
Wybierając kosmetyki do codziennej pielęgnacji twarzy, należy wybierać takie, które charakteryzują się naprawdę szerokim zestawieniem składników, które kompleksowo dbają o naszą cerę. Nowoczesne technologie pozwoliły bowiem na opracowanie kosmetyków, które cechują się naprawdę szerokim działaniem. Najważniejsze punkty w codziennej pi elegancji skóry to staranne oczyszczanie cery i demakijaż oraz stosowanie preparatów opóźniających efekty starzenia.
Do oczyszczania skóry najlepiej jest wybierać łagodne preparaty myjące w postaci pianki, żelu czy mleczka. W zależności od tego, czy nasza cera jest sucha, tłusta czy mieszana stosujemy preparaty nawilżające lub oczyszczające pory i regulujące produkcję sebum. Dobrze oczyszczona skóra będzie skuteczniej reagować na aktywne działanie składników pielęgnacyjnych zawartych w kremach. Ponadto nie będą się na niej pojawiać zaskórniki i wypryski, które wbrew pozorom nie są jedynie problemem nastolatek. Życie w ciągłym pospiechu, niezdrowe odżywianie i ogromna ilość zanieczyszczeń w powietrzu sprawiają bowiem, że coraz częściej młode kobiety w dniu swoich trzydziestych urodzin staja przed dylematem czy walczyć z wypryskami czy ze zmarszczkami. Do oczyszczania skóry i demakijażu należy wybierać kosmetyki, które nie będą podrażniać i nadmiernie przesuszać cery. Nie należy tez przesadzać z używaniem peelingów, ponieważ może to osłabić skórę i sprawić, że nie będzie ona potrafiła poradzić sobie z działaniem czynników zewnętrznych, a zwłaszcza z metalami ciężkimi, które unoszą się w zanieczyszczonym powietrzu.
Na oczyszczona skórę twarzy należy obowiązkowo nałożyć odpowiednio dobrany do rodzaju cery krem. Testy dermatologiczne dowodzą, że skutecznę pielęgnację przeciwzmarszczkową należy rozpocząć już po ukończeniu dwudziestego piątego roku życia. W tym wieku skóra jest bowiem jeszcze jędrna i gładka, a preparaty przeciwzmarszczkowe mają głównie działanie prewencyjne, czyli zapobiegają pojawieniu się zmarszczek. Kosmetyki przeznaczone do młodej skóry wzbogacone są w kolagen, elastynę i witaminy, dzięki którym skóra jest wzmocniona a jej koloryt się wyrównuje. Kolejna grupa kremów odmładzających skórę to preparaty dla kobiet, które ukończyły trzydzieści lat. W tym wieku synteza kolagenu jest już trochę słabsza, więc koniecznie należy wybierać kosmetyki, które zawierają to cenne dla naszej skóry włókno białkowe. W tym wieku szczególnie ważna zaczyna być pielęgnacja skóry wokół oczu. W tych miejscu skóra jest bowiem niezmiernie cienka i delikatna, a tym samym znacznie bardziej narażona na działanie czynnik zewnętrznych. Kremy pod oczy są o wiele bardziej skoncentrowane, dzięki czemu lepiej chronią skórę i zapobiegają powstawaniu tak zwanych kurzych łapek. Jednym z najbardziej skutecznych składników kremów pod oczy jest retinol, czyli witamina A w czystej postaci. Kosmetyki zawierające dużą dawkę r tinolu mają cudowne właściwości odmładzające i regenerujące skórę. Trzecia grupa kremów przeciwzmarszczowych do codziennej pielęgnacji skóry jest przeznaczona dla kobiet po czterdziestce. W tym czasie skóra szybko traci swoją jędrność i sprężystość, ponieważ we włóknach kolagenowych i elastynowych następują spore zmiany. Dlatego, aby zachować zdrowie skóry koniecznie należy dostarczać kolagen i elastynę nie tylko w postaci kremów, ale także jako suplement diety. Obecnie na rynku można dostać kapsułki zawierające czysty kolagen pozyskiwany z ryb. Spowalnia on proces starzenia się skóry, pielęgnuję ją od wewnątrz i sprawia, że mimo upływu lat jest gładka i sprężysta.

Dodaj komentarz