Ciekawostki

Ciekawe hobby – samoloty rc

samoloty rc

Modelarstwo RC jest dziedziną modelarstwa, gdzie samoloty sterowane są za pomocą fal magnetycznych. Jest to doskonała forma relaksu dla osób w różnym wieku- od tych najmłodszych począwszy, których pasją zarażają ojcowie, a na dziadkach skończywszy. Jest to świetna zabawa dla całych pokoleń, ponieważ można samemu zakupić, a następnie złożyć model samolotu, którym można sterować dzięki wbudowanemu urządzeniu pozwalającemu maszynie latać. Modelarstwo RC jest coraz bardziej popularne, ponieważ może stanowić namiastkę prawdziwego latania. Najbardziej cenione jest własnoręczne zbudowanie maszyny, która potrafi oderwać się od ziemi i unieść w powietrze. Poczucie, iż stworzyło się coś, co może szybować w powietrzu jak ptak jest bezcenne. Do uprawiania tego sportu konieczna jest jednak nie tylko precyzja i cierpliwość, ale również wiedza z zakresu aerodynamiki, mechaniki lotu, obróbki materiałów, posługiwania się odpowiednimi narzędziami oraz rysunku technicznego. Samoloty rc są odpowiednie dla każdego, kto chce im poświęcić odrobinę czasu. Jest to również wspaniały wstęp do etapu szkolenia lotniczego. W ten sposób przyszły pilot może zdobyć teoretyczną i częściowo praktyczną wiedzę z zakresu budowy samolotu oraz praw, jakie żądzą lataniem. Wiele osób, które w dorosłym życiu mają styczność z lataniem zaczynało właśnie od modelarstwa.

Coraz więcej osób pragnie samemu stworzyć prawdziwy latający samolot, odkrywa w sobie pasję oraz chęć tworzenia i wstępuje do sekcji modelarskich różnych aeroklubów zrzeszających prawdziwych pasjonatów. Wstęp jest dla każdego bez względu na wiek i płeć. Często takie sekcje organizują różnego rodzaju imprezy, na których członkowie aeroklubów pokazują swoje ukochane modele samolotów oraz prezentują ich możliwości w powietrzu. Prezentują nie tylko start oraz swobodny lot, ale także prawdziwe akrobacje powietrzne, które spotykają się z ogromnym uznaniem ze strony widzów pokazu. Samoloty rc podbijają serca coraz większej rzeszy ludzi, szukając zupełnie innych i niecodziennych wrażeń. Czy to jednak na pewno dobre rozwiązanie na hobby?

Samoloty zdalnie sterowane można kupić zarówno online w sklepie internetowym jak i w stacjonarnym sklepie modelarskim. Ogromny wybór najróżniejszych modeli jest naprawdę imponujący i na pewno każdy pasjonata wybierze coś dla siebie. Istnieją modele tańsze w granicach 50 zł, ale znajdziemy również prawdziwe giganty, za które niestety trzeba również słono zapłacić. Cena takiego ekskluzywnego samolotu wyposażonego w najnowsze technologie rodem z samolotów szpiegowskich waha się w granicach od 500-1000 zł! Nie jest to więc tani sport dla każdego przeciętnego malucha czy nastolatka, którego rodzica lub dziadka stać wydatek tego rzędu. Poza tym samoloty te nie są ze stali- są one zbudowane z lekkich i mało wytrzymałych tworzyw, które nie są odporne na otarcia, upadki oraz różnego rodzaju wypadki w powietrzu lub na ziemi. Oczywiście jeśli coś się zepsuje zawsze można dokupić części zamienne, trzeba jednak potrafić je wymienić oraz zamontować w odpowiedni sposób, aby samolot działał w sposób sprawny. Należy również bardzo dbać o taki model samolotu, co niestety w przypadku dzieci nie sprawdza się. Niedoświadczony amator modelarstwa może także spowodować niemałe szkody, jeśli nie potrafi dobrze sterować modelem ani opanować go w odpowiednim momencie. Nie chodzi jedynie o zepsucie samolotu, ale również wyrządzenia krzywdy innym ludziom, zwierzętom znajdującym się w pobliżu czy dokonaniem strat materialnych. Modelarstwo to sport dla prawdziwych pasjonatów i to im należy zostawić pragnienie tworzenia i latania.

Dodaj komentarz