Budownictwo

Budownictwo szeregowe czy dom jednorodzinny?

luksusowy_apartamentZakup domku jednorodzinnego jest ogromnym wydatkiem. Bądźmy szczerzy, tak naprawdę, niewiele osób może sobie na komfort zakupienia takiego domu pozwolić. Za to wielu marzy właśnie o posiadaniu domu, a nie mieszkania.

Często jednak zrezygnowani, z powodu braku środków ludzie decydują się jednak na zakup właśnie mieszkania, w którym przebywanie nie jest dla nich aż tak przyjemne, choć po pewnym czasie zadomawiają się. Mało, kto pomyśli o tym, że przecież jest wyjście z tej sytuacji, co, co jest pośrednim rozwiązaniem, między wymarzonym domem jednorodzinnym, a niechcianym mieszkaniem.

Domy w zabudowie szeregowej

Istnieje mianowicie coś takiego jak domy w zabudowie szeregowej. Czemu mówimy, że jest to coś pośredniego między jednym a drugim rozwiązaniem? Z jednej strony mamy tutaj, bowiem powierzchnię domku jednorodzinnego, mamy zazwyczaj do dyspozycji parter i co najmniej jedno piętro do zamieszkania. Niekiedy dochodzi do tego piwnica, dodatkowo kolejne piętro, albo poddasze, które najczęściej można zaadoptować na część użytkową domu. Do tego w przypadku domów w zabudowie szeregowej mamy także, co najmniej jeden garaż, często zamiast balkonu piękny, nie za duży taras, no i oczywiście, najczęściej mamy także, co prawda zazwyczaj niewielki, ogródek. To wszystko upodobnia zabudowę szeregową w dużym stopniu do domków jednorodzinnych.

Cechy domów szeregowych

Jakie zatem taka zabudowa posiada cechy, które upodobniają ją do mieszkania w bloku? Przede wszystkim, domki szeregowe nie są zabudową wolnostojącą- dla każdej rodziny osobną. To oznacza nic innego, że mamy w tego typu zabudowie sąsiedztwo, w dodatku bardzo bliskie sąsiedztwo. W przypadku domków zabudowanych szeregowo, w takim bliskim sąsiedztwie będziemy mieli dwie rodziny, w sytuacji, gdy nasz domek znajduje się w środku zabudowy, albo też jedną rodzinę, w sytuacji, gdy domek jest usytuowany narożnie. Zdarza się tak, że ciąg takich domków posiada swojego zarządcę, a to oznacza dodatkowe stałe opłaty, na przykład w postaci remontowego, czyli także tak jak w bloku mieszkalnym. Jednak, takie rozwiązanie zdarza się naprawdę bardzo rzadko. I tutaj podobieństwa z budownictwem mieszkaniowym w postaci wielorodzinnych domów kończą się.

Budownictwo szeregowe

Zatem, podsumowując, można spokojnie powiedzieć, że budownictwo szeregowe jest pośrednim rozwiązaniem między domkami jednorodzinnymi a mieszkaniami w blokach. Rozwiązanie to, jeśli chodzi o cenę zakupu jest także pośrodku tych dwóch opcji. Zatem, idąc dalej w rozważaniach, jeśli nie stać nas na zakup domku jednorodzinnego, a z drugiej strony nie chcemy za nic w świecie mieszkać w bloku wielorodzinnym, powinniśmy pomyśleć o zakupie domu w zabudowie szeregowej.

Idealne rozwiązanie

Rozwiązanie to, w dzisiejszych czasach staje się, co raz bardziej popularne. Powodów tego jest wiele. I tak naprawdę, wszystkie je wymieniliśmy powyżej, opisując podobieństwa do domków jednorodzinnych, jak i do mieszkania w bloku. Bez wątpienia, gdy szukamy dla siebie nowego lokum do zamieszkania, warto na takie właśnie rozwiązanie zwrócić uwagę. Jest ono naprawdę ciekawe i rozsądne.

Źródło – homesales.pl

Dodaj komentarz