Zdrowie

Biszofit Połtawski – zdrowie dla sportowca

Biszofit jest koncentratem minerałów, które odgrywają bardzo ważną rolę w organizmie człowieka. Jest to zestawienie magnezu, wapnia, potasu z mikroelementami takimi jak: żelazo, miedź, cynk, mangan, molibden, jod, selen i wiele innych. Uzupełnianie tych minerałów w organizmie jest bardzo istotne, aby zachować zdrowy tryb życia i sprawność fizyczną przez wiele lat.

Biszofit w sporcie i medycynie sportowej

Sportowcy oraz osoby prowadzące aktywny tryb życia mogą stosować biszofit jako jedną z naturalnych metod profilaktycznych oraz rehabilitacyjnych po urazach sportowych unikając w ten sposób ciężkich środków farmakologicznych.

Biszofit połtawski stosowany zewnętrznie przenika przez warstwę skóry (głównie przez pory i mieszki włosowe) bezpośrednio do tkanek wewnętrznych dając pozytywne efekty w układzie krwionośnym, nerwowym, a co najważniejsze, ruchowym – jest to tak zwany efekt bisheffect (więcej informacji tutaj).

Każdy minerał zawarty w biszoficie działa w inny sposób np. wysokie stężenie magnezu poprawia krążenie, bierze udział w budowie tkanki kostnej, ma właściwości antyspastyczne (zapobiega skurczom mięśni), rozszerza naczynia, łagodzi zmęczenie. Jod produkuje hormon tarczycy, którego brak może spowodować bóle stawów, zmęczenie, brak energii, dreszcze, a także obniżenie odporności. Cynk przyśpiesza gojenie ran zewnętrznych, zwiększa sprawność, wspomaga leczenie takich schorzeń jak reumatyzm czy artretyzm…

Pozytywne rezultaty biszofit daje w stosowaniu profilaktycznym po urazach i mikro urazach sportowych, po zwiększonej aktywności fizycznej, rehabilitacji mięśni, stawów i wiązadeł po przeciążeniach, nadwyrężeniach ścięgien, stłuczeniach itp. Pomaga na skurcze mięśni, ból, trzeszczenie i sztywność stawów, kolan oraz szyi. Zapobiega powstawaniu siniaków, zmniejsza opuchlizny i zmęczenie. Dodatkowymi plusami stosowania biszofitu jest naturalność i nieskazitelność ekologiczna minerału oraz dostępność i łatwość stosowania w warunkach domowych, co powoduje, że z jego dobrodziejstw może korzystać dosłownie każdy.

Biszofit jest stosowany przez fizjoterapeutów, rehabilitantów i masażystów w profesjonalnych gabinetach masażu oraz ośrodkach medycyny sportowej.

A co najważniejsze – minerały naturalne pod postacią biszofitu przyswajalne są przez organizm ludzki prawie w 100%. Dla porównania, minerały sztuczne, tylko w 50-60%.

biszofit

Dodaj komentarz