Edukacja

Artykuły szkolne – nim zadzwoni dzwonek.

Nim zadzwoni w szkole pierwszy dzwonek, mimo, że kończą się wakacje, przychodzi czas, kiedy dziecko przez chwilę cieszy się, że nadchodzi nowy rok szkolny. Tym momentem są oczywiście… szkolne zakupy!

Artykuły szkolne

Jak co roku, już w połowie sierpnia regały w marketach z daleka świecą bajecznymi kolorami. Z okładek zeszytów, teczek, kredek uśmiechają się postacie z bajek, Hannah Montana i inne będące właśnie na topie dziecięce gwiazdy. Nad tym bajkowym, małym, sklepowym światem widnieje napis: artykuły szkolne. Nic tylko czekać, aż pociecha wypatrzy taki dział i portfel rodziców w mig pustoszeje. Ale jak tu nie odmówić dziecku upragnionego plecaka z uwielbianym leniwcem z najnowszej części „Epoki Lodowcowej”, czy pięknych kolorowych kredek w 30 odcieniach, które posłużą do namalowania  laurki na Dzień Matki i Dzień Ojca? Podczas takich zakupów dowiadujemy się najczęściej, że stary piórnik jest już zniszczony i popisany, zeszłoroczne plakatówki dawno  już wyschły i  jeśli nowych nie kupimy, to o marzeniu , że nasze dziecko stworzy dzieło na miarę Picasso możemy zapomnieć.  Więc co robimy? Zwykle ulegamy szałowi wrześniowych zakupów, by dać naszym pociechom to co najlepsze, bo może do nowego, pięknego plecaka będą zaglądać chętniej, zeszyty z ulubionym serialowym bohaterem będą otwierać częściej, a nowym piórem będą pisać staranniej.

artykuły szkolne

O ile jesteśmy zamożnymi rodzicami – sprawianie dzieciom wszystkiego, co tylko sobie wymarzą to sama radość. Co jednak jeśli na taką szkolną wyprawkę zwyczajnie nas nie stać? By uniknąć zbędnych wydatków najlepiej przed takimi zakupami przejrzeć ze swoim dzieckiem zeszłoroczne artykuły szkolne, sprawdzić co się jeszcze może przydać. Warto sporządzić listę potrzebnych rzeczy i z nią udać się do sklepu. Alternatywnym rozwiązaniem są zakupy internetowe. W sklepach internetowych często możemy znaleźć artykuły szkolne w niższych cenach. Jest to ciekawy pomysł na niespodziankę dla dziecka – na pewno paczka nowiutkich zeszytów, kredek,  flamastrów i innych rzeczy, sprawi naszym pociechom radość i zachęci do pójścia z uśmiechem na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Dodaj komentarz