Internet

Appsentwicklung – czyli pomysł na pracę w Niemczech

Już od kilku lat młodzi Polacy wyruszają na podbój Europy. Wielu naszych rodaków znalazło swoje miejsce w Wielkiej Brytanii, Grecji czy Hiszpanii. Jednak całkiem sporo zdecydowało się na pracę tuż za Odrą. Niemcy to kraj, który oferuje wysokie zarobki, bliskość rodziny i dobre warunki socjalne. Jednak decydując się na wyjazd do Niemiec warto pamiętać, że tamtejsi pracodawcy mają także spore wymagania.

Pracownicy sezonowi

Polacy najczęściej swoją karierę zawodową w Niemczech rozpoczynają od prostych prac sezonowych. Jest to najprostsza i najwygodniejsza opcja dla osób, które nie znają języka lub znają go słabo. Dzięki pracom w rolnictwie i przetwórstwie rolno-spożywczym wiele młodych ludzi poprawia swoją kondycję finansową, ale przede wszystkim uczy się języka.

Kredyty gotówkowe - oferty

Prace dla osób znających podstawy języka

Osoby, które nie mają odpowiedniego doświadczenia zawodowego lub znają język, ale zbyt słabo, aby starać się o pracę w swoim zawodzie często zatrudniane są do takich zajęć jak: pomoc domowa, opiekunka do dzieci lub do wykonywania prostych prac w punktach gastronomicznych. Choć to nie szczyt marzeń zawodowych i z pewnością nie najbardziej intratne finansowo zajęcia warto skorzystać z możliwości nauki jakie dają.

Praca dla specjalistów

Niemiecki rynek pracy jest nadal bardzo chłonny. Pracodawcy poszukują między innymi zdolnych informatyków i programistów, którzy poradzą sobie z tworzeniem aplikacji na urządzenia mobilne. Niemniej jednak warto pamiętać, że nawet najlepszy informatyk nie ma szans na pracę jeśli nie będzie widział co oznacza chociażby appsentwicklung. Podobnie jest zresztą z pracą w innych zawodach. Niemieccy pracodawcy bardzo cenią sobie polski personel medyczny, jednakże do pracy z pacjentami konieczne są nie tylko wiedza i umiejętności, ale także dobra znajomość języka. Również inżynierowie budowlani czy osoby świadczące usługi np. hydraulicy jeśli znają język niemiecki mają spore szanse na ciekawą, a przede wszystkim dobrze płatną pracę u naszych zachodnich sąsiadów.

 

 

Dodaj komentarz