Ciekawostki

Android twoją prawą ręką

Słysząc reklamy telewizyjne czy też radiowe dotyczące nowych urządzeń mobilnych napotykamy na często zaskakujące nas pojęcia typu: Android gry, nawigacja, aplikacja.Czy wiemy co oznaczają? Do czego mogą nam posłużyć. Jak nie zapętlić się w tych informacjach? Ci z nas, którzy nie są miłośnikami technologi i nie śledzą jej nowinek na pewno będą mieli z tym kłopot. I nawet jeśli zainwestujemy w mobilne urządzenie z nowoczesnym systemem Android, nie będziemy wykorzystywać jego umiejętności, po prostu ze zwykłej niewiedzy.

asda

Ważnym dla nas elementem mogą być dzisiaj aplikacje na Android. Są to oprogramowania, które zostały stworzone po to, by udoskonalić nasze urządzenie mobilne tak, by mogło nam pomagać w pracy i nauce. Możemy wgrywać: oprogramowania do pisania – przydatne dla urzędników, oprogramowania do obróbki filmów,  przeróbki zdjęć  – przyjazne dla grafików, amatorów fotografii cyfrowej, oprogramowania do tworzenia prezentacji.

Gry na Androida

Naszych najmłodszych oraz młodzież na pewno najbardziej zainteresują aplikacje Android gry. Korzystanie z tego typu aplikacji to świetny sposób na zabicie nudy. Dzięki tym aplikacjom gry stają się niezwykle efektowne, posiadają świetną grafikę i dobrą muzykę. Dzięki aplikacjom android możemy również oglądać ulubione seriale i filmy, korzystać z portali społecznościowych a nawet sprawdzić jaka pogoda będzie w naszym mieście, lub w miejscu, do którego właśnie się wybieramy.

Nawigacja w telefonie

Jednak najbardziej rozpowszechnioną dziś aplikacją Android jest nawigacja. Wybierając się w podróż samochodem nie musisz już zabierać mapy czy atlasu. Nie potrzebujesz już nawet drogiego urządzenia do nawigacji. Wystarczy że posiadasz telefon komórkowy z systemem operacyjnym Android i ściągniesz na niego oprogramowanie aplikację nawigacji, jeśli takowej nie miałeś wgranej oryginalnie przed zakupem urządzenia. Razem z aplikacją android automapa doprowadzą się zawsze do wyznaczonego celu.

Już dawno stwierdzaliśmy, żę bez telefonu to „jak bez ręki”. Co powiemy dzisiaj skoro jego możliwości są tak ogromne? A co powiemy za kilkanaście lat? Czas pokaże.

Dodaj komentarz