Turystyka

Aktywny wypoczynek w Szczyrku.

z olimpijskim ośrodkiem przygotowań sportowych, znanym wszystkim miłośnikom sportów zimowych, przede wszystkim narciarstwa. Właśnie samo narciarstwo, zarówno biegowe jak i zjazdowe, to te dyscypliny sportu, które można tu uprawiać bez najmniejszych przeszkód, praktycznie przez cały sezon zimowy. Wiele dobrze przygotowanych tras biegowych i zjazdowych pozwala cieszyć się urokami aktywnego wypoczynku przez okres całej zimy. Gdy zabranie śniegu, na turystów przybywających do Szczyrku, czeka cała masa dodatkowych atrakcji.

Wypoczynek w Szczyrku, a może…?

 Wypoczynek w Szczyrku to przede wszystkim wypoczynek aktywny, dlatego do dyspozycji osób odwiedzających miejscowość przygotowanych zostało wiele ścieżek trekkingowych, tras rowerowych oraz szlaków pieszych, dzięki którym każdy, kto lubi spacery po górach, może delektować się pięknem miejscowej przyrody i urokami lokalnego krajobrazu. Szczyrk to także dobre miejsce dla osób, które chcą spróbować swoich sił w Nordic Walking – miejscowe wypożyczalnie sprzętu sportowego pozwalają cieszyć się urokami płynącymi z uprawiania wielu różnych dyscyplin sportu.

 Turyści wypoczywający w Szczyrku mogą również podziwiać akrobacje paralotniarzy, którzy upodobali sobie miejscowe stoki i bardzo często z nich korzystają  – w 2013 roku, odbyły się tutaj XX Otwarte Paralotniowe Mistrzostwa Polski. Odważniejsze osoby mogą skorzystać z oferty miejscowych paralotniarzy i wykupić lot nad miejscowością i cała okolicą – oczywiście jeśli będą temu sprzyjały warunki wietrzne. Na odwiedzających miejscowość czeka doskonale wyposażona baza noclegowa, wiele restauracji serwujących smaczne jedzenie i lokalne specjalności oraz dobrze przygotowana infrastruktura turystyczna – dzięki temu wypoczynek w Szczyrku staje się czystą przyjemnością, a dla osób, które lubią swój wolny czas spędzać aktywnie, miejscem wprost wymarzonym na wakacyjny wyjazd, czy krótki, weekendowy urlop.

wypoczynek w Szczyrku

 Wszyscy turyści planujący wypoczynek w Szczyrku, swój pobyt w miejscowości mogą wzbogacić również o możliwość zwiedzenia lokalnych jaskiń, których w regionie jest całkiem sporo. Do najpopularniejszych z nich zaliczyć należy jaskinię w trzech Kopcach, jaskinię Salmopolską czy jaskinię w Jaworzynie. Wyprawa do każdej z nich to nowe, fantastyczne doświadczenie, które pozostanie w pamięci na bardzo długi czas. Do tego dochodzi możliwość nauki wspinaczki – wiele miejscowych firm turystycznych oferuje tego typu atrakcje. Będąc na miejscu, żal z takich możliwości nie skorzystać.

Dodaj komentarz