Ciekawostki

Akcesoria szpiegowskie nie tylko w telewizji

Domyślaliście się kiedykolwiek skąd wzięło się zainteresowanie ludzkości narzędziami do szpiegowania? Od kiedy w mediach pojawiły się pierwsze filmy z tajnymi agentami i stosowanymi przez nich urządzeniami chęć poznania ich znacznie wzrosła. Producenci idąc za ciosem na ekranach kinowych prezentowali różne dyskretne akcesoria do zdobywania informacji. Twórcy tychże urządzeń wykorzystując ten fakt zaczęli wprowadzać do obiegu narzędzia, które jeszcze niedawno można było jedynie podziwiać na dużym ekranie.

Tak właśnie pojawiły się mini podsłuchy, dyktafony cyfrowe, mikro kamery a także dużo podobnych urządzeń. Dość często w filmach z tego gatunku czy popularnych serialach detektywistycznych narzędzia tego typu są dość przerysowane na potrzeby filmu. Jednakże nie zmienia to faktu, iż narzędzia tego typu istnieją i dostępne są w sklepach akcesoriami szpiegowskimi.

Nabyć możemy choćby szpiegowskie okulary czy też kamery w neseserach, które doskonale nadają się do nagrywania wydarzeń w otwartym terenie tak, by nie wzbudzać żadnych podejrzeń. Prócz tego miniaturowe kamery bezprzewodowe do podglądu tego, co ma miejsce w danym pomieszczeniu można spotkać i w sklepach detektywistycznych jak i Internecie.

Bardzo podobnie jest z podsłuchami. Żeby podsłuchać jakąś rozmowę wystarczy mikro podsłuch podklejony pod stołem lub program w telefonie komórkowym umożliwiający jego monitorowanie. Tak, jest to prawdą. Metod do podsłuchu jest jednak o wiele więcej. Spójrzmy choćby na te same podsłuchy tylko zamaskowane.

Podsłuch w listwie zasilającej lub kontakcie pozwoli na bardzo długie szpiegowanie bez narażania użytkownika na zdemaskowanie. Dlaczego? Albowiem dyskretny podsłuch zasilany jest przez cały czas i nie trzeba wymieniać w nim baterii. Natomiast podsłuch telefonu w filmie jest nadzwyczaj łatwy, ale tylko w filmie. Żeby monitorować czyjś telefon musimy mieć do niego fizycznie dostęp.

Nie można zdalnie zainstalować oprogramowania szpiegowskiego znając kogoś numer telefonu. Fakt, instalacja jest bardzo prosta i szybka, ale aparat telefoniczny musimy mieć w dłoni. Dlatego też oglądając filmy tego typu musimy pamiętać, że został on stworzony na potrzeby widzów. Jednym słowem musi się on sprzedać i dlatego też czasami niektóre sceny muszą odbiegać od autentyczności, aby zaciekawić odbiorcę.

Dodaj komentarz